امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13559
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 181
«سید محمد موسی هاشمی گلپایگانی» سفیر ایران در عشق‏‌آباد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از حضور فعال و حماسه ...

«سید محمد موسی هاشمی گلپایگانی» سفیر ایران در عشق‏‌آباد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از حضور فعال و حماسه آفرین ایرانیان مقیم عشق‌‏آباد و مرو ترکمنستان در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران صمیمانه قدردانی و آن را تجلی عزت و افتخار مردم ایران قلمداد کرد.

وی تصریح کرد: حضور فعال مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری دشمان ما را ناامید کرد و سرافرازی و میهن پرستی مردم کشورمان بار دیگر تجلی یافت.

سفیر کشورمان با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران همزمان با میلاد خجسته چهارمین امام ما امام سجاد(ع) یک شادی و شیرین کامی مضاعف بود، تأکید کرد: سفارت ایران در عشق‏‌آباد و کنسولگری کشورمان در «مرو» در جنوب ترکمنستان با دایر شدن شعبه اخذ رأی تا ساعت 18 بعدازظهر به وقت محلی دایر بودند و ایرانیان مقیم ترکمنستان موفق شدند رأی خود را به صندوق بیاندازند.
وی تأکید کرد: دیپلمات‌های سفارت کلیه امکانات و تسهیلات لازم را برای رأی گیری ایرانیان مقیم فراهم کرده‌اند و این درحالی است که چون صندوق سیار پیش‌بینی نشده است، سفارت خودرویی در اختیار رانندگان کامیون باری که در محل کار خود بودند، قرار داده تا بتوانند در انتخابات شرکت کنند.

سفیر ایران در عشق‌‏آباد همچنین بابت فراهم کردن بهترین امکانات از سوی دولت ترکمنستان از جمله نظم و تأمین امنیت یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در این کشور صمیمانه قدردانی کرد.

به گزارش فارس، 2 شعبه اخذ رأی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در محل مجتمع آموزشی سفارت ایران در عشق‌‏آباد در ورودی مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) و نیز در محل کنسولگری کشورمان در مرو مرکز استان مرو در جنوب ترکمنستان برگزار شد.

وی همچنین برای اطلاع رسانی و پوشش خبری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در ترکمنستان از مدیران و دست اندرکاران خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تشکر کرد.

سفیر ایران در ادامه تأکید کرد که باعث افتخار است که نمایندگی رسمی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد تحولات و اخبار ترکمنستان و نیز رویدادهای مهم همچون انتخابات ریاست جمهوری ایران و نیز سایر برنامه‏‌های ایرانی و نهادهای مقیم ترکمنستان را منعکس می‏‌کند و این جای تقدیر دارد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها