امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135592
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه گروهی نقاشی وحید معینی و هنر جویانش زهره ابراهیمی، سعیده جابریان و محبوبه نجفی عصر جمعه پنجم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایشگاه گروهی نقاشی وحید معینی و هنر جویانش زهره ابراهیمی، سعیده جابریان و محبوبه نجفی عصر جمعه پنجم دی ماه 93 در گالری شکوه گشایش یافت.

در این نمایشگاه از هر یک از هنرجویان زهره ابراهیمی، سعیده جابریان و محبوبه نجفی شش تا هفت تابلو و از وحید معینی چهار اثر بر روی دیوار رفته است.

وحید معینی در مورد برپایی این نمایشگاه گفت: من هنرجویان زیادی را آموزش می‌دهم اما تصمیم گرفتم به همراه این سه هنرجو نمایشگاه گروهی برپا کنم، زیرا هنرجویان حاضر در این نمایشگاه دارای تفکرند. آنها پویا هستند و با تلاش فراوان و مطالعه زیاد آثارشان را ارائه داده‌اند. تأثیر تمرکز و تلاش آنها را می‌توان در آثارشان دید.

وی اضافه کرد: تابلوهای به تماشا گذاشته شده در این نمایشگاه حاصل سه سال تلاش این هنرجویان است. آنها برای خلق این آثار هیچ مدلی نداشتند و اغلب از موتیف‌ها و نقوشی در آثارشان بهره گرفته‌اند که در معماری و کاشی‌کاری ایرانی وجود دارد. این هنرجویان از هنرهای سنتی ایرانی جزییاتی را منتخب و آنها را با تجربیات و نگاه خود ترکیب کرده و آثاری تازه خلق کرده‌اند.

معینی در توضیح چهار اثری که خود در این نمایشگاه به تماشا گذاشته است، گفت: سال‌های پیش کار را با نقاشی‌های ماهی شروع کردم که مورد استقبال زیادی قرار گرفت و کارت پستال شد. در این نمایشگاه پس از مدتی که از این نقاشی فاصله گرفتم گریزی به نقاشی ماهی‌ها زدم. البته ماهی‌ها در این دوره تفاوت‌های زیادی با قبل دارند. در دو اثر دیگر نیز نگاهی به مکتب سقاخانه دارم و با استفاده از دعاهایی که از گذشته بوده‌اند کلاژ کردم و ترکیبی را به وجود آورده ام. در این آثار داستان معراج حضرت رسول (ص) و داستان حضرت ابوالفضل (ع) را با بهره‌گیری از رنگ سبز که ریشه در فرهنگ شیعه دارد و پنجه‌ها که در علم عاشورایی فراوان دیده می‌شود  بر روی بوم به تصویر کشیده‌ام.

زهره ابراهیمی یکی از هنرجویان حاضر در این نمایشگاه که تاکنون در سه نمایشگاه گروهی شرکت داشته و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته پژوهش هنر است در رابطه با هفت اثری که در این نمایشگاه به تماشا گذاشته است، گفت: در این نقاشی‌ها سعی کرده‌ام با تلفیق نقاشی مدرن و سنتی، پارادوکسی به وجود بیاورم که در آن ارزش‌هاى نمادین گذشته را یادآور شوم. تکنیک این آثار اکریلیک بر روی بوم است و برگرفته از نمادها و سمبل‌های قدیمی ایران است. بخشی از آثار به دوره قاجار برمی‌گردد و اثری که محوریت شرق را نشان می‌دهد به دوره ایلخانی تعلق دارد.

سعیده جابریان که کارشناسی ارشد مهندسی برق و الکترونیک از دانشگاه بیرمنگهام کشور انگلستان است،تاکنون در یک نمایشگاه گروهی شرکت داشته است و این دومین نمایشگاه گروهی وی محسوب می شود، او با اشاره به اینکه از سال 89 نزد استاد معینی دوره‌های مختلف نقاشی را گذرانده است، گفت: در این سال‌ها با رنگ‌ها و المان‌های ایرانی آشنا شدم و با کنار هم قرار دادن هنر اسلامی و هنر مدرن به خلق آثار انتزاعی پرداختم. در آثار ارائه داده در این نمایشگاه از رنگ‌ها و متریال‌های مختلفی چون کاه، پودر سنگ و پارچه‌های ترکمن بهره گرفته‌ام که در طبیعت دیده می‌شود و به وسیله آنها آثار مدرنی را به نمایش گذاشته‌ام. 

محبوبه نجفی که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی است از سال 89 به صورت حرفه‌ای تحت آموزش استاد معینی قرار دارد، وی در مورد آثارش در این نمایشگاه گفت: با نگاه به فضای اطراف و دنیای پیرامون ایده و سوژه های مختلف در ذهنم شکل می‌گیرند. در این نمایشگاه دو نمونه کار ارائه داده‌ام یکی آثاری با تکنیک میکس مدیا و با بهره‌گیری از مواد مختلف چون سنگ و دیگری آثار مدرن فیگوراتیوی که رنگ بوسیله کاردک بر روی بوم گذاشته شده است.

نمایشگاه نقاشی‌های وحید معینی و هنر جویان تا چهارشنبه  دهم دی ماه  در گالری شکوه دایر است و علاقمندان می‌توانند همه روزه از ساعت 16 تا 20 از این آثار در خیابان فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، کوچه شهید سلیمی شمالی کوچه شهید امیر نوری، شماره 19 گالری شکوه دیدن کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها