امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 5
۰۷:۱۰
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 135594
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ساعت 23:30 پنج‌شنبه 4 دی، زمانی که شیخ عبدالقادر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ساعت 23:30 پنج‌شنبه 4 دی، زمانی که شیخ عبدالقادر از دعای کمیل به منزلش بازگشته بود، توسط افراد ناشناس هدف گلوله قرار گرفت. ضاربین پس از ارتکاب جنایت با موتور سیکلت متواری شدند. هنوز از هویت و انگیزه قتل، خبری در دست نیست.

بنا به گزارش فرمانده پلیس مایوگه، منزل شیخ عبدالقادر داخل مجموعه مؤسسه اهل البیت (ع) قرار دارد.

بنا بر اعلام این خبر، صبح روز جمعه 5 دی، مراسم تغسیل و تکفین این عالم شیعی، در محل مسجد شیعیان کامپالا انجام و جسد وی برای تدفین، به روستای زادگاهش در مایوگه منتقل شد.

 

شیخ عبدالقادر موایا که به لقب سعودی نیز شناخته می‌شد، در شهرستان مایوگه متولد شد.

وی پس از بازگشت به وطن به عنوان یک رهبر دینی در منطقه، با کمک خیرین، اقدام به ساخت مراکز دینی، آموزشی و درمانی کرد. وی تاکنون حدود 40 مدرسه و بیش از 70 مسجد و حسینیه در سراسر کشور تأسیس کرد. از دیگر اقدامات او تأسیس 3 بیمارستان در مناطق ایمبالی، بواریا و مایوگه و نیز حفر تعداد زیادی چاه برای استفاده مردم بود.

مسجد المهدی (عج) آخرین مسجدی است که وی تأسیس کرد، مسجدی که یک حسینیه بزرگ دارد.

شیخ عبدالقادر مووایا، محبوبیت زیادی بین مسلمانان منطقه، اعم از شیعه و سنی داشت و به خاطر ارتباطات بسیار نزدیک و صمیمی‌اش با مردم، منزلش فاقد نگهبان و حتی در ورودی بود؛ زیرا مسلمانان هر زمان به ویژه پس از بازگشت از مسجد، با او می‌نشستند و مشکلاتشان را مطرح می‌کردند.

فرزند شیخ عبدالقادر، رییس شورای محلی استان به نام IC5 است که به عنوان استاندار منطقه شناخته می‌شود.

بنا بر این خبر، امیر حسین نیک بین، سفیر و علی بختیاری، رایرن فرهنگی ایران در اوگاندا به همراه حجت‌الاسلام شمس، نماینده جامعة المصطفی العالمیه در این کشور، روز گذشته در مراسم قرائت یاسین که همزمان با مراسم تغسیل و تکفین شیخ در مسجد شیعیان، برپا بود، حاضر شده و با فرزندان آن مرحوم ابراز همدردی کردند.

 

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها