امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135597
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
 به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، مراسم رونمایی آلبوم «من پرویز پرستویی» در فرهنگسرای نیاوران با حضور لیلی کریمیان نویسنده اثر، کارن همایون‌فر آهنگساز و ...

 به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، مراسم رونمایی آلبوم «من پرویز پرستویی» در فرهنگسرای نیاوران با حضور لیلی کریمیان نویسنده اثر، کارن همایون‌فر آهنگساز و پرویز پرستویی برگزار شد.

علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد اولین سخنران این مراسم بود. او در سخنانی گفت: وقتی من این آلبوم را گوش دادم خاطرات بسیار قشنگ و زیبایی از ذهنم گذشت و مرا یاد روزگار قدیم انداخت.

وی افزود: وقتی این آلبوم را با دقت گوش می‌کردم یاد صحنه‌ای از فیلم دیار عاشقان افتادم، خوشحالم که در این اثر مثلث ادبیات، سینما و موسیقی شکل گرفته است.

وی در پایان سخنانش گفت: فکر می‌کنم مجموعه روایتهایی که در این آلبوم شده به نوعی شده برای ما هم یک تاریخ‌نگاری محسوب شود. خوشبختانه پرویز پرستویی توانسته در عرصه هنر به درستی و شایستگی خودش را بالا بکشد، وقار و منش او نشان داده که یک هنرمند برای الگو شدن باید شاخصه‌های گوناگونی داشته باشد.

لیلی کریمیان در ادامه این مراسم گفت: من کار نوشتن بیوگرافی پرویز پرستویی را در سال 89 شروع کردم در واقع کار از 10 سال پیش آغاز شد اما بنا به دلایلی کار مدام به تعویق می‌افتاد.

وی افزود: آقای پرستویی در ابتدا راضی نبودند که این پروژه انجام شود و می‌گفتند که بزرگتر از من بسیار است اما ما کار را به هر نحوی که بود ادامه دادیم.

وی در خصوص انتخاب کارن همایون‌فر به عنوان آهنگساز گفت: بعد از پایان نوشتن و روایت متن توسط پرویز پرستویی نوبت به انتخاب یک آهنگساز رسید، انتخاب کارن همایون‌فر برای ما انتخابی بدیهی بود فقط می‌ماند پذیرش این اثر از سوی او که خوشبختانه همایون‌فر نیز با ساخت موسیقی برای این اثر موافقت کرد.

کارن همایونفر نیز در این مراسم گفت: وقتی نوشته دکتر کریمیان را خواندم و با صدای پرویز پرستویی روایت آن را شنیدم فهمیدم که خود اثر موسیقی است و دیگر نیازی به موسیقی ندارد، من تنها کاری که باید می‌کردم این بود که موسیقی درون کار را کشف کنم.

وی افزود: ساخت موسیقی برای این اثر خیلی سخت نبود و زیاد برای ساخت آن به خودم فشار نیاوردم.

این آهنگ‌ساز ادامه داد: وقتی در فیلم صدسال به این سال‌ها کار می‌کردم پرویز پرستویی هم در فیلم بازی می‌کرد، وقتی اولین پلان‌های این فیلم را دیدم حس عجیبی داشتم و به شوق آمدم و دوست داشتم چنین کاری شکل بگیرد که خوشبختانه شکل گرفت.

پرویز پرستویی در ادامه این مراسم در سخنانی گفت: با انتشار این آلبوم و کتاب نه قصد سودجویی داشتیم و نه قصد کار تجاری، آن چیزی که باعث شد من این کار را انجام بدهم این بود که هر روز با علاقمندانی مواجه می‌شدم که به شدت می‌خواستند بازیگر شوند. این علاقمندان مدام این سوال را مطرح می‌کردند که چگونه باید وارد دنیای بازیگری شوند.

وی افزود: تصمیم گرفتیم که جواب این سوال را با انتشار این آلبوم بدهیم، با خواندن و شنیدن این اثر خیلی‌ از علاقمندان تکلیفشان مشخص می‌شود که آیا می‌خواهند کار بازیگری را ادامه بدهند یا خیر.

این بازیگر ادامه داد: در واقع با انتشار این اثر می‌خواستیم نشان دهیم در پس یک فیلم دو ساعته چه اتفاقاتی می‌افتد و عوامل برای ساخت این فیلم چه رنج‌هایی می‌کشند، البته من همیشه از رنج بازیگری لذت برده‌ام.

پرستویی در ادامه این مراسم با تاکید مجدد بر اینکه از انتشار این آلبوم به هیچ وجه هدف تجاری نداشته است، گفت: سال گذشته یک گروه به من پیشنهاد یک خانه را در نیاوران داد، من باید در قبال پذیرفتن این خانه در بیست مراسم آنها شرکت می‌کردم اما من نپذیرفتم.

پرستویی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما هیچ دشمنی با دولت نداریم، دنیای ما دنیای دیگری است، ما عاشقیم و نمی‌توانیم با هم مدام در خصومت باشیم، در حال حاضر فقط می‌خواهم از حاشیه‌ها کنار بگیرم.

پرستویی در پایان سخنانش گفت: وقتی ما راه هنر را انتخاب می‌کنیم یعنی اینکه می‌خواهیم به مردم خدمت کنیم و اگر قصد کار تجاری داشتیم و می‌خواستیم زندگی مادی خوبی داشته باشیم می‌توانستیم راه‌های بهتری انتخاب کنیم.

* در حاشیه مراسم

* در مراسم رونمایی آلبوم «من پرویز پرستویی» حاضرین در سالن نتوانستند حتی یک قطعه از این آلبوم را بشنوند که همین موضوع اعتراض برخی از خبرنگاران را برانگیخت.

* حضور دو منتقد سینما و سخنرانی آنها درباره این آلبوم توجه برخی از حضار و اصحاب موسیقی را برانگیخت.

* کارن همایون‌فر در این مراسم ضمن اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده در مراسم موسیقی ما از نسل تازه‌ای که در موسیقی فعالیت می‌کنند انتقاد کرد و گفت: آنها نه نگاه به گذشته‌شان دارند و نه نگاهی به آینده.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها