امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 5
۰۷:۱۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 135599
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: 247
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، محمد ناظمی‌اردکانی عصر امروز در بازدید از آخرین وضعیت ثبت وقایع حیاتی در مشگین‌شهر اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، محمد ناظمی‌اردکانی عصر امروز در بازدید از آخرین وضعیت ثبت وقایع حیاتی در مشگین‌شهر اظهار کرد: ما با چهار درصد افزایش رشد جمعیت در کشور روبه‌رو هستیم که نشان می‌دهد گرایش به افزایش جمعیت در کشور و زاد و ولد بیشتر در بین خانواده‌ها رونق یافته است.

وی با بیان اینکه در این بین شاخص امید به زندگی در کشور افزایش یافته به طوری که در مناطق شهری این میانگین به 73 سال و در مناطق روستایی به 70 سال رسیده است، تصریح کرد: این امر حکایت از امیدواری ملت ایران و دید مثبت آنها به زندگی است.

رئیس سازمان ثبت‌ احوال با یادآوری اینکه از کل جمعیت کشور بیش از 55 میلیون و 700 هزار نفر در مناطق شهری و 22 میلیون و 200 هزار نفر در مناطق روستایی سکونت دارند، گفت: در حال حاضر این توزیع جمعیت به ثبت رسیده است.

ناظمی‌اردکانی با اشاره به افزایش میانگین سنی ازدواج در بین مردان و دختران افزود: این میانگین برای مردان 27 سال و برای دختران 23 سال است.

وی به فراوانی اسم پسران و دختران و اقبال مردم ایران برای نامگذاری اسامی ائمه اطهار (ع) برای فرزندانشان اشاره کرد و ادامه داد: برای پسران نام امیرعلی، امیرحسین و ابوالفضل و برای دختران فراوانی نام فاطمه، زهرا و نازنین‌زهرا در سطح کشور را شاهد هستیم.

ناظمی‌اردکانی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در استان اردبیل این فراوانی در پسران مربوط به اسم امیرعلی، ابوالفضل و امیرمهدی است و در دختران نیز شامل زهرا، فاطمه و یسناست.

وی اضافه کرد: بیشترین زاد و ولد در اردبیل، کمترین نرخ فوت در سرعین و همچنین کمترین طلاق در نیر و بیشترین ازدواج در کوثر اتفاق افتاده و این فرآیند همچنان روند متغییری را نشان می‌دهد.

ناظمی‌اردکانی تلاش سازمان ثبت‌احوال را برای تکمیل آرشیو الکترونیکی در تمام استان‌ها یادآور شد و گفت: در استان اردبیل این آرشیو الکترونیکی تکمیل شده است.

معاون وزیر کشور در مورد صدور شناسنامه و کارت ملی نیز افزود: تلاش بر این است تا در این زمینه یک روند رو به رشدی را شاهد باشیم به طوری که تاکنون 11 میلیون جلد شناسنامه جدید در کشور صادر شده است.

وی فرآیند صدور کارت ملی هوشمند را یادآور شد و اظهار کرد: این فرآیند حرکت رو به رشدی را نشان می‌دهد به طوری که سعی و تلاش بر این است تا صدور کارت ملی هوشمند روند رو به رشدی را بگیرد و امیدواریم در سال آینده صدور کارت هوشمند ملی به رقم 20 میلیون برسد.

انتهای پیام/62001/ی30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها