امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 5
۰۶:۴۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 135636
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 88
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در آستانه پنجمین سالگرد حماسه 9دی، در ویژه برنامه نگاه یک ابعاد مختلف فتنه و حماسه آفرینی مردم در نهم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در آستانه پنجمین سالگرد حماسه 9دی، در ویژه برنامه نگاه یک ابعاد مختلف فتنه و حماسه آفرینی مردم در نهم دیماه 88 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این برنامه که قرار بود با حضور دو فعال سیاسی و صاحبنظر از طیف های اصلاح طلب و اصولگرا برگزار شود، تنها الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی حاضر بود و نماینده طیف اصلاح طلب حاضر به گفت و گو و مناظره در این برنامه نشد.

مجری برنامه در این باره تاکید کرد: ما از شماری از فعالان طیف اصلاح طلب دعوت کردیم تا در برنامه حاضر شوند اما هیچ یک از آنها دعوت ما را نپذیرفتند و حاضر نشدند در برنامه حضور یابند و اسامی آنها را نیز به دلیل این که تهیه کننده برنامه اجازه نمی دهند، نمی توانیم بیان کنیم.

الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در سخنان خود ابتدا به بررسی ابعاد مختلف فتنه 88 و حماسه نهم دی ماه پرداخت.

9دی بساط فتنه و فتنه گران را در هم پیچید

وی با بیان این که 9دی بساط فتنه و فتنه گران را در هم پیچید، اظهار داشت، 9دی روزی بود که همه افرادی که دل در گرو ارزش ها، نظام و مقدسات داشتند، به صحنه آمدند و وفاداری خود را به ارزش ها، نظام و آرمان ها نشان دادند. بحث این نبود که به چه کسی رای داده اند، بحث اصولگرا و اصلاح طلب نبود.

وی با بیان این که سازوکار انتخابات در جمهوری اسلامی امکان بروز تقلب را نمی دهد، گفت: بحث کسانی که کمیته صیانت از آرا را تشکیل دادند صیانت از آرای مردم نبود بلکه پرده ای از پرده های فتنه بود که باید شکل می گرفت.

نادران خاطرنشان کرد: زمستان 87 آقای خاتمی بیانیه داد که من کاندیدای انتخابات هستم و به هیچ وجه حاضر به کناره گیری نیستم، یک ماه بعد عینا میرحسین موسوی هم چنین بیانیه ای را می دهد و حضورش را اعلام می کند، متعاقب آن خاتمی بیانیه می دهد و می گوید من انصراف می دهم و به نفع میرحسین کنار می روم.

میرحسین سابقه لجبازی با حضرت امام را هم داشت

وی اضافه کرد: آنها به جمع بندی رسیده بودند که در هر صورت رای لازم برای پیروزی در انتخابات را ندارند، به همین دلیل از شخصیتی مثل آقای خاتمی که اهل لجبازی نبود تمرکز کردند روی شخصیتی که سابقه لجبازی حتی با حضرت امام داشت، تا بتواند بعد از انتخابات بازیگری داشته باشد.

الیاس ناداران تشکیل کمیته صیانت از آرا را در راستای طرح تقلب دانست و گفت: اصولگرایان انتخابات برگزار کرده اند، اما اصلاح طلب از آن بیرون آمده و برعکس و در هیچ کدام شاهد تنش نبودیم.

بیش از یک بازیگر به میرحسین نقش ندادند

وی تاکید کرد: ظلمی که در فتنه به رای مردم شد نابخشودنی است و با هیچ چیز پاک نمی شود.

نادران درباره مصاحبه معروف میرحسین قبل از اتمام کار رای گیری و اعلام پیروزی توسط وی، گفت: ایشان بازی یک مجموعه بازیگردانانی را خورد که آگاهانه وارد ماجرا شد اما بیش از یک بازیگر به او نقش ندادند، آنهایی که برای او طراحی می کردند صحنه را جوری کردند که تلقی او این باشد که پیروز انتخابات است.

وی اضافه کرد: همین تلقی را هم برای آقای کروبی القا کردند که باید چندین میلیون رای داشته باشم، در حالی که رییس ستاد وی هنگام رای دادن به آقای میرحسین رای داده بود.

نادران بیان کرد: خود آنهایی که میرحسین را وارد این وادی کردند یقین داشتند که او رای لازم برای پیروزی را ندارد، اما به او القا کرده بودند که تو حتما پیروز هستی.

این فعال سیاسی اضافه کرد: در سال 76 آقای خاتمی از صندوقی بیرون آمد که اصولگرایان برگزار کرده بودند اما آقای ناطق به خاتمی تبریک گفت و همه چیز به خیر و خوشی ختم شد اما رفتار میرحسین نه در کشور سابقه داشت و نه پسندیده بود و این نشان می دهد که طراحی پشت صحنه بود.

وی در ادامه با اشاره به فرآیند سازوکار انتخابات برای رفع ابهامات، گفت: این مساله در قانون انتخابات پیش بینی شده است و همه می توانستند اگر مطلب و ابهامی داشته باشند آن را از این طریق پیگیری کنند.

روایتی بیان نشده از ملاقات کمیته شش نفره با میرحسین

نادران با اشاره به دیدار کمیته شش نفره با کاندیداهای معترض به نتیجه انتخابات، گفت: ما با آقای موسوی، هاشمی، کروبی، رضایی و افراد مختلف دیگری هم ملاقات داشتیم؛ در جلسه ای که با میرحسین داشتیم، او اصرار داشت که تقلب شده و باید انتخابات ابطال شود، البته در جلسه اول این موضوع را اظهار نکرد اما جلسه دوم تصریح کرد، او می گفت دولت در ماه گذشته سود سهام عدالت را به مردم داده و این تقلب است!

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: حرف ما به او این بود که شما چرا این کار را در ماه گذشته اعلام نکردی اما حالا که رای نیاورده ای این کار را می کنی؟ این مساله نه تقلب است نه تخلف، چون به روال عادی حتی آقای هاشمی تا دو هفته به انتخابات در رسانه ملی حاضر می شد و گزارش اقدامات خود را ارائه می کرد.

وی بیان کرد: اینها هیچ چیز دیگر نداشتند، آقای ابوترابی فرد به ایشان گفت که آقای موسوی اگر شما بر نظر خودت اصرار داری بیا در یک مناظره حرف های خود را بگو و یک نفر موجه نیز بیاید دفاع کند و ایشان گفت من در مناظره شرکت نمی کنم، یک برنامه زنده به من بدهید و کسی حق ندارد به من بگوید چه بگو و چه نگو!

نادران بیان داشت: آقای ابوترابی فرد گفت من خودم کنترل می کنم و اگر مطلبی بر خلاف مصالح عمومی و ملی نداشته باشد اجازه انتشار آن را می دهیم اما ایشان به این هم قانع نبود.

این فعال سیاسی اظهار داشت: میرحسین را برای یک جنگ تمام عیار در شرایط باخت برای بعد انتخابات آماده کرده بودند و ایشان واقعا مصداقی برای ادعای تقلب نداشت.

وی افزود: به آقای کروبی گفتیم استدلال شما چیست؟ گفت من در سال 84 سه میلیون رای داشتم و الان سیصد هزار، دوستان گفتند رییس ستاد شما حاضر نشده به شما رای دهد، ایشان گفت نه اینجور نیست، اینها رفته اند یک سری صندوق از روسیه آورده اند که دوجداره است، جداره بیرونی آن را نوشته اند احمدی نژاد و جداره داخلی موادی داشته که از بین رفته و وقتی صندوق را شمرده اند آرای احمدی نژاد بیرون آمده است!

نادران درباره این که چرا این که این افراد حاضر نشدند مسیر قانون را در پی بگیرند، گفت: به آقای هاشمی گفتیم اعتراض دوستان به چیست گفت می گویند تقلب شده است، ایشان می گفت که آقای فلانی یکی از روحانیان مجمع تشخیص (که من نمی خواهم نام او را در اینجا ببرم) پیش من آمده و گفته 15 خرداد 88 معاونین من به یکی از روستاهای شهر اراک رفته و دیده انگشت پدر او جوهری است و گفته ما به شورا رفتیم و به احمدی نژاد رای دادیم و آمدیم.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: البته بعد در جلسه مجمع تشخیص آن بنده خدا اعتراض کرد که چرا چنین مسائل خلاف واقعی نقل شده است.

وی با بیان این که این افراد طلبکار انقلاب شده اند، گفت: این نوع انتخاب هایی که برای ایجاد القا در افراد شکل گرفته برای این است که طرف را به این باور برساند که اگر احمدی نژاد بیرون آمد، او منتخب مردم نیست.

اصلاح طلبان نسبت به خائنان به کشور و نظام اعلام موضع کنند

نادران با اشاره به نقش های مختلفی که افراد در فتنه بازی کردند، خاطرنشان کرد: برخی آگاهانه وارد این معرکه شدند، برخی بازیگر بودند و برخی نیز بازی خوردند و برخی نیز بازیگردان بودند.

نماینده مردم تهران حماسه 9دی را یک اتفاق ملی دانست که اختصاصی به جناح خاصی ندارد و در این باره گفت: دوستان اصلاح طلب باید نسبت به خائنین به این کشور و نظام اعلام موضع و دامن خود را پاک کنند و الان چنین فرصتی است.

مجری برنامه نگاه یک نیز در این باره خاطرنشان کرد: ما از چندین تن از اصلاح طلبان دعوت کردیم اما حاضر نشدند در برنامه حاضر شوند.

نادران در پاسخ به سؤالی درباره این که نظام برای شفاف چه اقداماتی را انجام داد، با اشاره به این که شورای نگهبان مهلت اعتراض کاندیداها را تمدید کرد، گفت: وزارت کشور صندوق به صندوق آرای نامزدها را در استان های مختلف اعلام کرد و گفت اگر فکر می کنید غیر از این بود اعلام کنید، شورای نگهبان اعلام کرد حاضریم 10 درصد صندوق ها را بازشماری کنیم.

وی یادآورشد: بالاتر از همه رهبر معظم انقلاب چون از قبل رصد می کردند و از همه مراقب تر هستند، ایشان با صبر، حوصله و درایت مسائل را تدبیر کردند، نمایندگان نامزدها را خواستند و ساعت ها برای این مساله وقت گذاشتند.

این فعال سیاسی با اشاره به خطبه های مهم نماز جمعه تهران در29 خرداد که از سوی رهبر معظم انقلاب ایراد شد، تصریح کرد: بنا بود که فرمایش ایشان فصل الخطاب باشد اما همان هایی که می خواستند کار خود را به پیش ببرند اجازه ندادند.

وی افزود: مجمع روحانیون مبارز بیانیه داد که سی خرداد راهپیمایی داریم، همه دوستان بسیج شدند با این دوستان صحبت کردند که این برنامه را لغو کنند اما حاضر نشدند، چه کسی این کار را کرد که بگوید رهبری فصل الخطاب نیست؟

فتنه دعوای دو کاندیدا نبود

نادران با تاکید بر این که فتنه 88 دعوای دو کاندیدا نبود، بلکه بحث انقلاب و ضد انقلاب بود، خاطرنشان کرد: ما در فتنه بازیگردان های صحنه را کمتر می بینیم، اگر توجه به این نداشته باشیم، ممکن است همین اتفاق بیفتد و حتی سر همین مسائل هسته ای یک جنجالی درست کنند.

این فعال سیاسی یادآورشد: تیزبین تر از هر کس رهبر معظم انقلاب است، اما یک عده قصد می کنند از ایشان عبور کنند، مردم ما بدانند اینها خائن به این کشور و نظام هستند.

وی اضافه کرد: ته قصه این می شود یک ابن سعد، شمر و خولی پیدا می شود که جسارت کند که امام معصوم از دین خارج شده و سی هزار لشکر باور کنند که چنین اتفاقی افتاده است. ما باید از این مسائل درس بگیریم که چنین فتنه هایی در کشور رخ ندهد، به خاطر برخی مسائل نباید به اردوگاه دشمن برویم و از آنها خط بگیریم.

خسارات اقتصادی فتنه برای کشور و نظام

وی درباره خسارات اقتصادی فتنه برای کشور و نظام، تصریح کرد: خسارات فتنه منحصر در اقتصادی نیست، اعبتار بین المللی ما از بین رفت، ما در مذاکرات هسته ای تا سال 87 دست برتر را داشتیم که حاضر بودند به ما امتیازهایی بدهند.

این اقتصاد دان تصریح کرد: بعد از 88 سخت ترین تحریم ها علیه این ملت و نظام صورت گرفت، تحریم نفتی صورت گرفت، تحریم های سنگین مالی که معیشت مردم را مستقیما تحت تاثیر قرار داد، چه کسی چنین امیدی را در دل دشمن ایجاد کرد؟ آنهایی که این فتنه را شکل دادند و سعی کردند در بستر انتخابات ماهی بگیرند باید پاسخگو باشند که این مسائل برای مردم و کشور چه دستاوردی داشت؟

وی افزود: بازار تهران قلب توزیع کالای کشور است، شما نا امنی در تهران ایجاد کردید تا بازاریان مجبور شوند بازار را ببندند، شما اقتصاد کشور را دچار چالش کردید، شما نظام پولی کشور را با ایجاد نا امنی با اخلال مواجه کردید.

استخدام اراذل و اوباش برای ایجاد اغتشاش در سال 88

الیاس نادران اضافه کرد: اراذل و اوباش استخدام کردند، پول به آنها دادند که اغتشاشگری کنند همچون کودتای 28 مرداد، البته مردم هوشیارتر بودند که بخواهند صحنه را واگذار کنند، مردم خون دل می خوردند، مردم و رهبری پای این نظام ایستادند.

وی با تاکید بر این که تماشاچیان و بی تفاوت ها باید پاسخ دهند، تصریح کرد: این دعوا بین انقلاب و ضد انقلاب بود، اگر این را درست درک نکنیم همین خسارت ها ممکن است در آینده نیز متوجه نظام و کشور شود؛ البته خسارات اقتصادی محدود به تهران نبود بلکه در کل کشور اثر گذاشت.

برخی شکاف های اجتماعی و خانوادگی ناشی از فتنه هنوز علاج نشده است

وی افزود: در فتنه یک دوگانگی در حوزه اجتماعی درست کردند، این شکاف حداقل آن این است که برادری و دوستی را در بین برخی از خانواده ها و مجموعه های اجتماعی مختلف مخدوش می کند و برخی از این شکاف ها هنوز علاج نشده است.

نادران خاطرنشان کرد: در آن شرایط کشور بیش از هر زمانی نیاز به وحدت و همدلی داشت، اما اینها چنین حوادثی را ایجا کردند، البته با آگاهی مردم بسیاری از اینها بازسازی شد اما عوارض آن در حوزه هایی هنوز باقی است.

حوادث سال 88 زمینه ساز زیاده خواهی غرب شد

این اقتصاد دان با مؤثر دانستن حوادث سال 88 در زیاده خواهی غرب و دشمنان نظام، یادآورشد: فشاری که امروز در مذاکرات به ما می آوردند که دولت مجبور شد فردو را تعطیل کند، غنی سازی بیست درصد را تعطیل کند، این مطالبات نه توقع آنها در آن زمان بود و نه دادنی؛ اینها عوارض فتنه است.

وی تصریح کرد: افرادی که در فتنه صحنه گردانی کردند باید پاسخگو باشند نه طلبکار، اگر کسی در این کشور زیر سقف این آسمان است اگر موردی از تقلب دارد بیاید در مناظره صحبت کند و جواب خود را بگیرد.

عضو کمیته شش نفره در فرآیند انتخابات 88 اظهار داشت: اینها به یک کلمه کلی تقلب اکتفا کردند و مضحک ترین مصادیق را برای اثبات مدعای خود بیان می کنند.

وی با اشاره به خسارت های فتنه در حوزه های امنیتی برای کشور، گفت: از عوارض فتنه 88 این بود که بسیج را در مقابل عده ای از مردم قرار داد، تلقی من این نیست آنهایی که به بسیج حمله کردند مردم هستند، آنها مردم نبودند اما این تلقی را در ذهن برخی اقشار ایجاد کردند که بسیج را در امنیت ملی کشور تنزل دادند و بعد هم ادامه دادند.

وی بیان کرد: رسانه های خارجی حملاتی که در این هشت ماه به بچه های بسیج کردند بیش از سی سال گذشته است، ناکارآمد کردن این سازمان و نیروهای مخلصی که جز به دفاع از منافع ملی و حیثیت ملی فکر نمی کنند، منافع آن به جیب چه کسی رفت، اینها اعتبار و ابهت نیروی انتظامی و سپاه را شکستند.

اصلاح طلبان باید به جمع بندی برسند که ماهیت اصلی ماجرای حوادث سال 88 چه بود

نادران بیان کرد: دوستان اصلاح طلب باید به یک جمع بندی برسند، وقتی رقابت های سیاسی داریم تا یک جایی رقابت داریم، الان پنج سال از واقعه گذشته و فرصتی برای کالبد شکافی است، باید به یک جمعی بندی برسیم که ماهیت اصلی ماجرا چه بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که نمایندگان در برائت از فتنه در 9دی به صحنه آمدند و تظاهرات کردند، تصریح کرد: در آن تجمع اقلیت های دینی، سیاسی و اصلاح طلبان هستند و همه شعار واحد می دهند.

وی بیان کرد: یکی از دوستان اصلاح طلب مجلس که وابستگی فامیلی با برخی از این آقایان دارد می گوید رهبری نظام رهبری نظام است، من مطیع دستورات ایشان هستم و نسبت من با نسبت فامیلی که با شما دارم فرق می کند، ما انتظار داریم اینها بیایند اعلام عمومی کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: البته من معتقدم هیچ اصلاح طلبی که دل در گرو کشور، انقلاب و ارزش ها داشته باشد حاضر نیست سر سوزنی خدشه به انقلاب، نظام و رهبری وارد شود.

نماینده مردم تهران در ادامه درباره تغییر رویکرد افرادی که در ابتدا به نتیجه انتخابات معترض بودند و بعد به سمت شعارهای مقابله با انقلاب و ارزش ها روی آوردند، نیز اظهار داشت: یکی از این افراد که بازیگردان است گفته بود اگر یک ماه مردم را در صحنه و خیابان نگه داشتید من از رژیم(نظام) نتیجه ای که می خواهید را خواهم گرفت و خواسته او ابطال انتخابات بود؛ بر فرض که این کار اتفاق می افتد و با ابطال انتخابات مردم مجددا به احمدی نژاد رای می دادند این دور باطل تکرار می شد.

یک هفته بعد از انتخابات ماهیت و محتوای بیانیه های میرحسین هم تغییر کرد

وی افزود: یک هفته که از انتخابات می گذرد، بیانیه های موسوی ناظر به احمدی نژاد، شورای نگهبان و دیگر مسائل نیست، بلکه به مسائل دیگری اشاره می کند.

این فعال سیاسی در ادامه درباره دلیل حمایت همه جانبه غرب و رژیم صهیوینسیتی از سران فتنه، گفت: اینها وقتی از ایجاد یک جریان اجتماعی علیه نظام نا امید شدند، مجبور شدند خودشان به میدان آیند، احساس کردند با اتکا به این نیروهای داخلی نمی شود کار را به پیش برد.

وی اضافه کرد: اینها در جنگ سی و سه روزه از حزب الله شکست نخوردند، از روحیه مقاومتی که الهام بخشی آن از ایران نشات گرفته بود و البته سلاح ها شکست خوردند، اگر اینها دشمنی با نظام نکنند باید تردید کنیم.

وی افزود: دشمن اگر این گونه دشمنی خود را بروز ندهد باید تعجب کنیم، ما در داخل افراد مختلفی داریم که به هر دلیلی نظام را قبول ندارند و حاضرند هزینه کنند، اما عددی نیستند، اینها وقتی عددی می شدند که مردم را به بهانه تقلب به میدان آوردند.

وی با اشاره به پروژه کشته سازی جریان فتنه، بیان کرد: در اول اعتراضات یک اتفاقی شکل گرفت، خانم آقا سلطان به شکل مشکوکی کشته شد، در حالی که تمام قرائن نشان می داد نیروهای انتظامی و امنیتی در آنجا حضور نداشته اند، بعد عامل قتل به لندن فرار کرد و زندگی خود را در آنجا ادامه داد اما شما ببینید چه موجی ایجاد کردند؟

اقدام تحریک آمیز برخی اعضای شورای شهر تهران در فتنه 88

نادران گفت: کشته سازی یکی از پازل های فتنه بود که باید شکل می گرفت، این اتفاق در عاشورا می افتاد اما مردم کمترین اعتنایی نکردند، متاسفم که بگویم برخی از اعضای شورای شهر آن موقع خانواده های کشته شده و حتی خانواده های شهدا را تحریک می کردند و به آنها می گفتند شما از خون بچه های تان نگذرید و آنها را تحریک می کردند اینها باید جواب دهند نسبت به تحریکاتی که داشتند.

وی بیان کرد: اوج این فاجعه وقتی بود که ماهیت یزیدی خود را نشان دادند که مساله آنها دین و دینداری مردم است، بزرگ ترین اشتباه استراتژیک اینها این بود که این حماقت را کردند و به مردم نشان دادند با امام حسین(ع) مشکل دارند.

اهانت به ارزش ها و مقدسات گور فتنه گران را کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: همین مساله گور فتنه گران را کند و در نهم دی ماه جواب خود را نه تنها در تهران بلکه در تمام کشور شنیدند.

نادران درباره برخورد با سران فتنه و فتنه گران نیز اظهار داشت: حکم باغی در تمام احکام روشن است و هیچ استثنایی هم ندارد، هر مرجع دینی اگر از او استفتاء شود خواهد گفت حکم باغی اعدام است.

حصر، رأفت نظام به سران فتنه است

وی تصریح کرد: رافت جمهوری اسلامی باعث شد که نسبت به برخی افراد تخفیف قائل شدند و بنا براین که بازی خورده گان صحنه مجازات شوند نبود.

نادران یادآورشد: سی خرداد سال 60 در این کشور چه اتفاقی افتاد، شورای مرکزی منافقین اعلام فاز نظامی کرد، حکومت چه برخوردی با آنها کرد، آقای محمدی گیلانی رحمت الله علیه فرزند خود را به خاطر بغی بر حکومت اعدام کرد.

وی بیان کرد: در تمام دنیا کدام کشور است که کسانی با هر دلیل و سابقه ای علیه حکومت شان دست به هر کاری بزنند و قصدشان ساقط کردن باشد، بی توجه بگذرد؛ هیچ کشوری چنین کاری را نمی کند.

نادران اظهار داشت: کسی نباید انتظار داشته باشد آنهایی که بازیگردانی کردند و از بیست سال قبل چنین نقطه ای را طراحی کردند، و آنهایی که آگاهانه بازیگری کردند نباید انتظار کوتاه آمدن داشت. بحث توبه و عدم توبه و محاکمه و عدم محاکمه نیست.

موسوی و کروبی بعد از 9دی هم حاضر نشدند از همراهی با بیگانه و خیانت به نظام دست بردارند

این فعال سیاسی درباره چرایی حصر سران فتنه، گفت: مردم در 9دی 88 تکلیف را روشن کردند، اما آقای موسوی و کروبی به هیچ وجه حاضر نشدند با این جریان مردمی همراهی کنند و دست از همراهی با بیگانگان و خیانت به کشور بردارند، بیانیه تحریک آمیز می دادند و خودشان حاضر می شدند نظام یا باید آنها را محاکمه می کرد و حکم شان روشن بود. یا بعد آنها را در حصر نگه می داشت، بعد از حصر آقای موسوی برخی بیانیه ها به نام او می آمد که یکی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی این کار را می کرد که البته فرار کرد، اگر در حصر نبودند حتما خسارات آن برای کشور بیشتر بود.

نظام با تدبیر جلوی قهرمان سازی از موسوی و کروبی را گرفت

وی خاطرنشان کرد: آنهایی که طراحی فتنه کردند بودند به دنبال قهرمان سازی بودند و اصلا میرحسین و کروبی مهم نبود، یکی از تدابیری بی نظیر نظام جلوگیری از قهرمان سازی برای اینها بود.

این فعال سیاسی درباره گفته کسانی که می گویند حکم حصر وجاهت قانونی ندارد، تصریح کرد: شورای عالی امنیت ملی هم در شرح وظایف آن تصریح شده، هم اختیارات آن مشخص است و تصمیمات آن بدون تنفیذ رهبری اعتبار ندارد.

وی اضافه کرد: آنچه در مورد موسوی و کروبی اتفاق افتاد حکم قضایی نبود، شورای عالی امنیت ملی بنا به مصالح ملی کشور تصویب کردند و البته منحصر به اینها نیست و برخی نیز ممنوع التصویر شدند.

نادران یادآورشد: آنهایی که اراذل و اوباش را ساماندهی کردند، اگر نظام با آنها مدارا کرد امروز باید طلبکار نظام شوند؟ یا نه باید سرافکنده و ممنون نظام باشند. اگر موسوی محاکمه و به دلیل بغی علیه نظام اعدام می شد، اینها چه کار می کردند.

وی با اشاره به تدابیر داهیانه رهبر معظم انقلاب در برهه های مختلف از جمله فتنه 88 تصریح کرد: موقعی که امریکایی ها به عراق حمله کردند یکی از همین آقایان مدعی تحلیل نوشت که صدام خالدبن ولید است و باید به او کمک کنیم و این مساله تبدیل به یک موج اجتماعی در رسانه ها شد، اما رهبری اعلام موضع کردند و گفتند جنگ بین صدا و آمریکایی ها جنگ بنی العباس و بین امیه است و اعلام بی طرفی کردند و البته همین ها خودشان بعدا به تدبیر رهبری اذعان کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تدابیر حکیمانه، دقیق و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در جریان فتنه را مورد اشاره قرار داد و گفت: تدبیر ایشان در این عرصه عمیق تر از آن جریان( جنگ آمریکا و صدام) بود، ایشان وجب به وجب فتنه را خاموش کردند، با متانت، تدبیر، سخنرانی، روشنگری و بصیرت دهی، ایشان ساعت ها وقت گذاشتند برای این که مسائل را روشن کنند و در همان جلسه بود که نمایندگان موسوی و کروبی نتوانستند یک مصداق از تقلب بیان کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها