امروز : پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - 2018 September 20
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135640
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 27
رخدادهای 7 دی 1360 چکیده اعضای شورای تبلیغات ستاد نماز جمعه تهران پیش از ظهر دیروز با آیت الله خامنه ای رئیس جمهور دیدار و گفت و گو ...

رخدادهای 7 دی 1360
چکیده

اعضای شورای تبلیغات ستاد نماز جمعه تهران پیش از ظهر دیروز با آیت الله خامنه ای رئیس جمهور دیدار و گفت و گو کردند.

به دنبال اظهارات اخیر آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس مبنی بر این که ایران از همه کشورهای جهان به جز اسرائیل سلاح خود را تامین خواهد کرد میرحسین موسوی نخست وزیر گفت : ایران از آمریکا و شوروی سلاح تهیه نمی کند.

صبح امروز مراکز تربیت معلم با پیام امام خمینی رهبر انقلاب کار خود را آغاز کردند. با آغاز به کار مراکز تعلیم معلم حدود 17 هزار دانشجو به کلاس های درس رفتند.

آیت الله منتظری در دیدار با گروهی از دانشجویان خارجی خواستار استفاده آن ها از روحیه شهادت طلبی برای صدور انقلاب اسلامی به کشورهایشان شد .

وزارت امور خارجه کشورمان در رابطه با سومین سالروز اشغال افغانستان توسط شوروی اطلاعیه ای صادر و این اشغالگری را محکوم کرد .

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس در گفت و گویی اظهار داشت عربستان سعودی و اسرائیل حافظ منافع آمریکا هستند.

اگر آقای حافظ اسد فکر می کند عربستان سعودی با حفظ ماهیت فعلی اش روزی با اسرائیل خواهد جنگید من چنین چیزی را بعید می دانم که به طور جدی واقع شود .

چرا ضد انقلاب امامان جمعه را هدف قرار می دهد؟!

اعضای شورای تبلیغات ستاد نماز جمعه تهران پیش از ظهر دیروز با آیت الله خامنه ای رئیس جمهور دیدار و گفت و گو کردند. آیت الله خامنه ای در این دیدار اظهار داشتند : نماز جمعه نهادی است که در جمهوری اسلامی بایستی جزئی از بافت اصلی جامعه ما به حساب آید امروز نماز جمعه علاوه بر این که مظهر حرکت الهی و تجمع مردم ما است در حقیقت کانون بسیج مردم نیز هست و اگر نماز جمعه نباشد بسیج عمومی مردم در جهت انقلاب به این سهولت انجام پذیر نیست .

ایشان ادامه دادند : با توجه به این مسئله می توان ائمه جمعه را پر و بال های امام امت دانست و به همین دلیل است که ضد انقلاب امروز به شخصیت های برجسته و غیر دولتی مانند آیت الله مدنی و آیت الله دستغیب پرداخته و آن ها را هدف قرار داده است . ضد انقلاب می داند این برادران شهید با این که در کار اداره امور کشور علی الظاهر نقشی ندارند تا چه حد در حرکت عمومی و جهت دادن به مردم ما نقش و تاثیر دارند. ضد انقلاب در حقیقت قصد دارد که قدرت بسیج مردمی را از انقلاب و امام بگیرد و از همین رو است که جان این بزرگواران را هدف می گیرد.(1)

موسوی اظهارات هاشمی را تکذیب کرد ؛ از شوروی و آمریکا سلاح نمی گیریم

به دنبال اظهارات اخیر آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس مبنی بر این که ایران از همه کشورهای جهان به جز اسرائیل سلاح خود را تامین خواهد کرد و هیچ محدودیتی در این زمینه ندارد میرحسین موسوی نخست وزیر گفت : ایران از آمریکا و شوروی سلاح تهیه نمی کند. وی اظهار داشت : مسائل انقلاب اسلامی ایران را می خواهند به نحوی به ابرقدرت ها نسبت دهند و در نتیجه بزرگترین نیروی انقلاب ما را که مستضعفین هستند از ما بگیرند.

موسوی همچنین پس از جلسه هیئت دولت در گفت و گویی با خبرگزاری پارس ضمن تکذیب ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر این که ایران از شوروی اسلحه می خرد گفت : ما این مسئله را تکذیب می کنیم ، ایران از هر جایی صلاح بداند سلاح می خرد ولی این خریدها به شکلی نیست که روابط ویژه ای بین ما با ابرقدرت های شرق و غرب به وجود آورد .

موسوی گفت : قسمت عمده خرید اسلحه ما از بازارهای آزاد است که باعث می شود ما اسلحه را گران تر به دست آوریم و گرچه برای سلامت اقتصادی ما سودبخش نیست اما در جهت عدم چرخش به شرق یا غرب موثر است .  وی در باره حمایت رسمی عربستان از صدام نیز گفت : اتحاد ارتجاع و صدام در منطقه برای ما یک مسئله روشن است و فکر می کنیم کشورهایی که در منطقه حضور دارند باید عقل و درایت داشته باشند.(2) 

مراکز تعلیم و تربیت شروع به کار کردند

صبح امروز مراکز تربیت معلم با پیام امام خمینی رهبر انقلاب کار خود را آغاز کردند. با آغاز به کار مراکز تعلیم معلم حدود 17 هزار دانشجو از امروز در 64 مرکز تربیت معلم 18 استان کشور به کلاس های درس رفتند.(3)

آیت الله منتظری : سکوت در برابر حکومت های وابسته حرام است

گروهی از برادران و خواهران دانشجوی کشور های آسیایی و آفریقایی با آیت الله منتظری در قم دیدار و گفت و گو کردند .  آیت الله منتظری در این دیدار گفت : سکوت در مقابل حکومت های وابسته گناه است و با از دست دادن امام و مقاومت راه برای نفوذ ابرقدرت ها ، خود به خود باز می شود و این جا است که مسئله پیوند دین و سیاست به نحو بارزی نقش خود را باز می یابد و اجازه نمی دهد ارتباط انسان با خدا و ارتباط انسان ها و گروه ها با یکدیگر از هم بگسلد و راه بر غارت منابع و نیروی انسانی کشورهای مستضعف به وسیله آمریکا ، شوروی و اسرائیل باز کند.

آیت الله منتظری در ادامه از حاضران خواست در جهت صدور انقلاب به کشورهای خود کوشا باشند و از روحیه شهادت طلبی برای تحقق احکام اسلام در کشورهای خود سود جویند.

وی در مورد صدور انقلاب همچنین گفت : ما اسلام را می خواهیم و قصد خاک دیگران را نداریم ما می خواهیم مسلمین در هر کشوری که هستند قدرت در دست خودشان باشد و آمریکا و اسرائیل نتوانند منابع و ذخائر آن ها را غارت کنند ما نمی خواهیم مسلمان ها با آن همه نفت و معادن هنوز دست گدایی به سوی چپاولگران دراز کنند.

آیت الله منتظری در مورد این شایعه که ایران از اسرائیل سلاح خریداری می کند گفت : ما در حالی که با آمریکا و اسرائیل در جنگ هستیم چگونه ممکن است که اقدام به خرید اسلحه از او بکنیم . (4)

احکام ماموریت و نمایندگی کمیته امور صنفی تهران لغو شد

هیئت سرپرستی کمیته امور صنفی تهران در سومین اطلاعیه خود خطاب به کلیه ارگان های دولتی نهادهای انقلابی ، وزارت خانه ها و کارخانه های تولیدی و شرکت های وارداتی اعلام کرد تمام احکام ماموریت و نمایندگی کمیته امور صنفی که قبل از تاریخ 10 آذر صادر شده از درجه اعتبار ساقط است . (5)

ایران اشغال نظامی افغانستان توسط شوروی را محکوم کرد

وزارت امور خارجه کشورمان در رابطه با سومین سالروز اشغال افغانستان توسط شوروی اطلاعیه ای صادر و این اشغالگری را محکوم کرد .

در بخشی از این اطلاعیه آمده است : تجاوز آشکار شوروی به کشور عزیز افغانستان ضمن آن که مسئله عظیمی برای ملت اسلام آفرید خواسته یا ناخواسته به نفع ابرقدرت غرب آمریکای جهانخوار تمام شد زیرا علاوه بر آن که این حرکت شوروی اذهان بسیاری از مسلمانان را از مبارزه ضد امپریالیستی – صهیونیستی منحرف و متوجه خطر تجاوز شوروی کرد بلکه بهانه ای به دست شیطان بزرگ داد تا تحت عنوان مبارزه با کمونیسم و پیشگیری از خطر پیشروی شوروی حضور خود را در منطقه موجه جلوه داده و به تسلیح و تقویت کشورهای مرتجع منطقه بپردازد.

در ادامه این اطلاعیه با اشاره به سخن امام خمینی که به گمان آمریکا شوروی را نیز بازی داده آمده است : شوروی با حرکت تجاوزگرانه خود به کشور عزیز افغانستان نه تنها به نفع آمریکا عمل کرده بلکه شکست های پی در پی نظامی سیاسی ایدئولوژیک را هم متحمل گشته است.(6)

آیت الله هاشمی : عربستان و اسرائیل دارای ماهیت یکسان هستند

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس در گفت و گویی اظهار داشت عربستان سعودی و اسرائیل حافظ منافع آمریکا هستند. وی گفت : کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس در صورتی که عامل آمریکا نباشند و طرفدار حق و حقیقت گردند ایران حامی خوبی برای آنان است .

وی در این مصاحبه با اشاره به سفرهای رئیس جمهور سوریه به کشورهای عرب منطقه این سفرها را در ایجاد تفاهم میان دولت های مسلمان بی تاثیر ندانست و در عین حال گفت : به نظر ما بسیار بعید است کشورهایی مثل پادشاهی سعودی که همه هستی آن ها با آمریکا مخلوط است با این وضعیت فعلیشان در مقابل آمریکا بایستند. زیرا ما این را می دانیم که اسرائیل از آمریکا جدا نیست و امروز درگیری جدی با اسرائیل یعنی درگیری با آمریکا ، اسرائیل یکی از اقمار آمریکا است که مستقیما سیاست های او را در منطقه پیاده می کند و آمریکائی ها اسرائیل را در خاورمیانه برای خودشان به عنوان نقطه حیاتی تلقی می کنند اگر آقای حافظ اسد فکر می کند عربستان سعودی با حفظ ماهیت فعلی اش روزی با اسرائیل خواهد جنگید من چنین چیزی را بعید می دانم که به طور جدی واقع شود . زیرا فعلا پادشاهی سعودی و اسرائیل هر دو از نظر سیاسی یک ماهیت دارند یعنی هر دو حافظ منافع آمریکا هستند . (7)
پی نوشت:
1- کیهان ، 7 دی 1360 ، صفحه 14
2- اطلاعات ، 7 آذر 1360 ، صفحه 2
3- اطلاعات ، 7 دی 1360 ، صفحه 2

4- جمهوری اسلامی  ، 7 دی 1360 ، صفحه 11
5- اطلاعات ، 7 دی 1360 ، صفحه 13
6- اطلاعات ، 7 دی 1360 ، صفحه 3
7- جمهوری اسلامی ، 7 دی 1360 ، صفحه 12

پژوهشگر: سید روح الله امین آبادی.
انتهای متن/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها