امروز : جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 19
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135657
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۱
تعداد بازدید: 86
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه آمریکایی نشنال اینترست اذعان کرد که متحدین آمریکا در حوزه خلیج فارس، دارای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه آمریکایی نشنال اینترست اذعان کرد که متحدین آمریکا در حوزه خلیج فارس، دارای سابقه حمایت از تروریسم هستند.

بنابراین گزارش، «جان گلاسر»، نویسنده این نشریه تصریح کرد: «متحدین آمریکا در حوزه خلیج فارس دارای سابقه حمایت مستقیم یا دست‌کم دادن اجازه رسیدن کمک‌های مالی به گروه‌های تروریستی هستند.»

به نوشته این پایگاه تحلیلی، ریشه این امر به حمایت از «عرب‌های افغان» در جریان اشغال افغانستان توسط اتحاد جماهیر شوروی بازمی‌گردد که مشترکا از سوی ایالات متحده و عربستان سعودی مورد حمایت قرار می‌گرفتند. اثری که این پدیده بر جامعه سعودی و همچنین منطقه خاورمیانه باقی گذاشت، اثری عمیق بود.

پس از یازده سپتامبر وقتی معلوم شد که ۱۵ نفر از ۱۹ هواپیماربا اهل عربستان سعودی بوده‌اند بسیاری در آمریکا به موضوع کمک‌های مالی به تروریست‌ها از سوی ثروتمندان و حتی دولت سعودی پرداختند. گزارش کمیسیون تحقیق در مورد حادثه یازده سپتامبر حاکی از آن بود که برخی موسسات خیریه مستقر در عربستان سعودی به القاعده کمک کرده‌اند؛ اما این گزارش سندی مبنی بر دخالت دولت سعودی در این کمک‌ها پیدا نکرد.

این در حالی بود که دولت بوش 28 صفحه از گزارش مزبور را که به کمک دولت سعودی به تروریست‌ها اختصاص داشت، حذف کرده بود. برخی از نمایندگان فعلی و سابق کنگره می‌گویند که این ۲۸ صفحه شواهدی از دخالت برخی مقامات سعودی در این کمک‌ها را دربر داشته است.

گفتنی است، جب بوش، برادر رئیس‌جمهور سابق آمریکا اکنون به دنبال آن است که رئیس بعدی دولت آمریکا باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها