امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135665
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرج، اسماعیل کوثری بعد ازظهر امروز در جمع نیروهای سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز طی سخنانی اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرج، اسماعیل کوثری بعد ازظهر امروز در جمع نیروهای سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز طی سخنانی اظهار داشت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی چند جریان در کشور ما حاکم بود که یکی از این جریان‌ها وابستگی شدید به غرب داشت.

وی افزود: آنها تصور می‌کردند که برای دست‌یابی به پیشرفت و توسعه باید وابسته اروپا و آمریکا باشیم و بدون این وابستگی توسعه و پیشرفت محقق نمی‌شود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: این جریان‌ها می‌گفتند که آمریکا و اروپا ابر قدرت جهان هستند و نمی‌توانیم در برابر آنها مقاومت کنیم.

کوثری افزود: از سوی دیگر عده‌ای بودند که دین را تنها در محدوده مسائل دینی تعریف کرده و می‌گفتند که دین از سیاست جدا است و حتی می‌گفتند که احکام دین کاربردی در سیاست ندارد.

وی اظهار داشت: بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) با این جریان‌ها به شدت مخالفت و مبارزه و با پیروی از مکتب اهل‌بیت (ع) به ویژه سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) انقلاب اسلامی را پایه‌گذاری کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: انقلاب اسلامی به ما ثابت کرد که برای دست‌یابی به پیشرفت نیازی به غربی‌ها نداریم و بدون وابستگی نیز می‌توانیم به اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی را محقق کنیم.

کوثری گفت: همچنین غلط بودن تفکر جدایی دین از سیاست نیز اثبات شد و امام خمینی (ره) و رهبری عظیم‌الشان انقلاب بر جریان‌های انحرافی خط بطلان کشیدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جریان‌های سیاسی در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: جریان‌سازی‌های کاذب از مجلس سوم شروع شد و سپس در دوران اصلاحات و ریاست جمهوری خاتمی به اوج رسید.

فرمانده اسبق لشکر 27 محمد رسول الله (ص) افزود: با روی کار آمدن دولت احمدی‌نژاد و در دوره نخست ریاست جمهوری وی ابتدا گفتمان انقلابی مطرح شد و سپس مسائل دیگری پیش آمد.

کوثری گفت: تغییرات در طول تاریخ وجود داشته، از جمله آنکه شمر در جنگ صفین در سپاه امام (ع) حضور داشت و حتی نزدیک بود در این راه به شهادت برسد، اما سال‌ها بعد تغییر کرد و وقیح‌ترین کارها را در قیام عاشورا مرتکب شد.

وی در ادامه به بررسی فتنه 88 پرداخت و گفت: یک سال پیش از انتخابات عده‌ای از جمله سران نهضت آزادی با آمریکایی‌ها جلسه گذاشته و تئوری القای تقلب در انتخابات را کلید زدند.

نماینده تهران در مجلس اظهار داشت: همان زمان رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی با درایت توطئه دشمنان را درک و هشدارهایی را نیز بیان فرمودند از جمله آنکه در فروردین 88 به صراحت بیان فرمودند که دشمن به دنبال طرح تقلب در انتخابات است.

کوثری در ادامه به دیدارهای خود با یکی از سران فتنه اشاره کرد و گفت: پس از انتخابات وقتی بحث تقلب به شدت از سوی این جریان تبلیغ می‌شد، به همراه برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با موسوی دیداری داشته و از وی درباره دلایل ادعای خود سئوال کردیم.

وی ادامه داد: در آن جلسه با اسناد و مدارک اثبات کردیم که تقلبی صورت نگرفته،‌ اما وی در کمال تعجب گفت اگر همه ایران و حتی آنهایی که به من رای دادند بگویند تقلب نشده، باز هم من باور نمی‌کنم و می‌گویم تقلب شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: در ابتدا برخی از افراد فریب این دروغ را خوردند، اما وقایع به صورتی پیش رفت که مردم خط خود را از فتنه‌گران جدا کردند که اوج آن در روز عاشورا اتفاق افتاد.

کوثری گفت: مردم وقتی دیدند که دین آنها به خطر افتاده و فتنه‌گران می‌خواهند دین و انقلاب را به چالش بکشانند و علیه ولایت عمل کنند، مانند 22 بهمن به میدان آمده و از اسلام و انقلاب دفاع کردند.

وی در پایان گفت: اگر چه فتنه 88 خنثی شده است، اما نباید تصور کنیم که توطئه دشمنان به پایان رسیده و دیگر توطئه‌ای ما را تهدید نمی‌کند، لذا باید با قدرت از خط اصیل اسلام و انقلاب و ولایت دفاع کرده و آماده مقابله با توطئه‌های مختلف دشمنان باشیم.

انتهای پیام/2302/ش40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها