امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 5
۰۷:۵۱
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 135669
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; رحیم احمدی‌ روشن پدر دانشمند هسته‌ای کشورمان در سومین سالگرد شهادت مصطفی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; رحیم احمدی‌ روشن پدر دانشمند هسته‌ای کشورمان در سومین سالگرد شهادت مصطفی احمدی‌ روشن که عصر امروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد با تقدیر از اقدام دانشجویان پس از شهادت دانشمندان هسته‌ای در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تغییر رشته‌ خود به رشته‌های مرتبط هسته‌ای گفت: اقدام دانشجویان ثابت کرد اگر امروز دانشمندان هسته‌ای در جمع ما نیستند اما راه این شهدا ادامه دارد و هنوز علم از دست شهدای هسته‌ای به زمین نیفتاده و خاکریز مستحکمی در مقابل استکبار جهانی ایجاد شده است.

وی در پاسخ به اظهارات افرادی مانند احمد شیرزاد و زیباصادق کلام  که صنعت هسته‌ای کشورمان را مسیر اشتباهی می‌دانند گفت: البته کسی که نوکر آمریکا باشد صنعت هسته‌ای به دردش نمی‌خورد اما واقعا اگر در این صنعت به درد ما نمی‌خورد چرا استکبار جهانی روی آن دست گذاشته است؟

احمدی روشن ادامه داد: در زمان مصدق هم بعضی ها می‌گفتند صنعت نفت یک امر به درد نخور است چرا که ما معادن ذغال‌سنگ داریم و احتیاجی به نفت نداریم و در حال حاضر نیز می‌گویند ما ذخایر نفتی و معدنی داریم و به ذخایر هسته‌ای احتیاجی نداریم و انرژی هسته ای به چه دردمان می خورد.

پدر دانشمند شهید هسته‌ای کشورمان به خاطره‌ای از فرزند خود پرداخت و گفت: در سال‌های 82 تا 84 که تعلیق هسته‌ای در کشور انجام شد مصطفی از این اقدام مایوس شده بود که در آن دوره با پیگیری رهبر معظم انقلاب این امر حل شد و مصطفی و تعداد دیگری از دوستانش شبانه‌روز برای مردم کار کردند تا بتوانند در این زمینه به نتیجه برسند.

وی ادامه داد:  آنان پس از کار زیاد توانستند به غنی‌سازی 3.5 درصدی و سپس به غنی‌سازی 20 درصدی دست یافتند و هنگامی که از مصطفی در این باره می‌پرسند که شما که به غنی‌سازی 3.5 درصدی دست یافتید چه احتیاجی به غنی‌سازی 20 درصدی دارید؟ می‌گوید ما باید در مقابل استکبار جهانی مقتدر باشیم و این حرف برای زمانی بود که سخنی از مذاکرات به میان نیامده بود.

رحیم احمدی روشن با انتقاد از عملکرد مسئولان در زمینه غنی‌سازی 20 درصد گفت: متاسفانه مسئولان این مسئله را ندانستند و نفهمیدند که چه امر گرانبهایی را در اختیار داریم و نخواستند که خون شهدا را پاس بداریم و پیش از مذاکرات، غنی‌سازی 20 درصد را به آب ریختند و رفت.

پدر دانشمند هسته‌ای کشورمان در پایان در انتقاد به دوگانگی یکی از مسئولان هسته‌ای کشورمان که می‌گوید از ابتدا به مسئله غنی‌سازی 20 درصدی احتیاجی نداشتیم، افزود: همین فرد در جای دیگری در آذرماه امسال در مراسم سالروز شهادت شهریاری می‌گوید که حاضر بودیم برای غنی‌سازی 20 درصد هر هزینه‌ای را پرداخت کنیم تا شهید شهریاری این امر را انجام دهد که این دوگانگی در رفتار و در کردار برای فردی که روزی در راس دستگاه دیپلماسی کشور ما بوده است قبیح است.

انتهای پیام/


منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها