امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13570
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران درحالی روز گذشته 24 خرداد 1392 در تمام شهرها و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران درحالی روز گذشته 24 خرداد 1392 در تمام شهرها و مناطق ایران برگزار شد که حضور گسترده مردم در این دور از انتخابات تمام رسانه‌های عربی را مبهوت و غافلگیر کرد.

روزنامه فرامنطقه‌‌ای «الحیات» در گزارشی با عنوان «استقبال گسترده مردمی، رقابت‌ها را داغ‌تر می‌کند» به استقبال بسیار گسترده مردم ایران از انتخابات ریاست جمهوری اشاره و پیش بینی کرد که میزان مشارکت فراتر از 80 درصد بوده است. این روزنامه این میزان مشارکت را دلیلی بر عزم مردم ایران در تعیین سرنوشت کشور خود برای چهار سال آینده دانست و تاکید کرد که این استقبال گسترده رقابت‌های این دور از انتخابات در ایران را داغ‌تر و گرم‌تر کرده است.

روزنامه لبنانی «السفیر» نیز با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری ایران تاکید کرد که شعب اخذ رای تا آخرین دقایق رای گیری که دو بار تمدید شد، مملو از رای دهنده ایرانی بود. السفیر میزان مشارکت مردم ایران را فراتر از 70 درصد برآورد کرده است.

روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» نیز در گزارشی از انتخابات ریاست جمهوری در ایران اگرچه تلاش کرد، فضای انتخاباتی را در ایران ملتهب جلوه دهد و به این نکته اشاره کرد که کاندیداها از هواداران خود خواسته‌اند به خیابان‌ها نریزند و بیم هراس‌هایی در میان برخی از آنها درباره تقلب در انتخابات وجود داشت، با این حال نتوانست حضور گسترده مردم ایران پای صندوق‌های رای را انکار کند.

شبکه قطری «الجزیره» نیز با اشاره به نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری در ایران از حضور بیش از 70 درصدی مردم ایران پای صندوق‌های رای سخن گفت.

روزنامه مصری «الاهرام» هم در گزارشی از انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشت که میلیون‌ها ایرانی روز گذشته در برابر مراکز اخذ رای صف کشیده بودند تا آرای خود را به صندوق‌های رای بیاندازند. این روزنامه استقبال ایرانی‌ها از انتخابات ایران را بسیار بالا و غیر قابل پیش‌بینی بیان کرد. الاهرام با این حال پیش‌بینی کرد که انتخابات ایران به دور دوم کشیده شود.

روزنامه اماراتی «الخلیج» نیز در گزارشی با اشاره به مشارکت بالای مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری از بسته شدن صف‌های طولانی در برابر مراکز اخذ رای نوشت و افزود که این صحنه‌ای است که هم در مناطق شهر تهران چه شمال و چه جنوب آن بدون استثنا مشاهده می‌شد.

شبکه لبنانی «المنار» نیز با اشاره حضور گسترده مردم ایران پای صندوق‌های رای این حضور را نشانه حمایت گسترده مردم ایران از نظام حاکم بر این کشور دانست.

روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» استقبال مردم از انتخابات را بالاتر از پیش‌بینی‌های مورد انتظار اعلام کرد و گزارش داد که دیروز صف‌های طولانی را در مراکز اخذ رای به خصوص در مناطق جنوبی و شرق پایتخت ایران شاهد بودیم.
القدس العربی به نقل از کارشناسان نوشت که کارشناسان حضور مردم در انتخابات با توجه به حوادث 1388 ضعیف ارزیابی می‌کردند ولی استقبال مردمی بیش از پیش‌بینی‌ها بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها