امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135706
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۸
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم گرامیداشت سومین ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم گرامیداشت سومین سالگرد شهادت شهید مصطفی احمدی‌روشن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هدف دولت‌های استکباری برای ترور دانشمندان هسته‌ای‌مان چیست، اظهارداشت: فعالیت امثال احمدی‌روشن به ایران اقتدار و عظمت می‌دهد اما آنان دوست دارند که کشور بزرگی مانند ایران همواره مانند زمان پهلوی و قاجار در اختیار آنان باشد بنابراین همه دانشجویان باید بدانند که برای اقتدار و استقلال ایران تلاش کنند و استکبار دشمن ایران است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه حصر سران فتنه مجازات حداقلی یا حداکثری است اظهار داشت: حصرسران فتنه به نفع خود آنان و به نفع نظام است.

حداد عادل در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مبنی بر اظهارات برخی اصلاح‌طلبان و افرادی مانند شیرزاد که حرکت هسته‌ای ایران را در مسیر اشتباه می‌دانند و معتقدند هیچ پیشرفتی در این زمینه صورت نگرفته است خاطرنشان کرد: پاسخ من به شیرزاد و امثال او این است که اگر شما معتقدید که در هسته‌ای پیشرفتی نکرده‌ایم، به اروپا و آمریکا بگویید که نگران نباشند و این تحریم بر سر چیزی که اصلا وجود ندارد بر اساس عقیده شما، تحریم بی‌جایی است اما پس چرا آمریکا و انگلیس اظهار نگرانی می‌کنند؟

وی ادامه داد: اگر شیرزاد و امثالهم بگویند که این یک بهانه است به او می‌گوییم که اگر هسته‌ای هم نباشد موضوع دیگری را بهانه می‌کنند و با دشمن بهانه‌جو راهی برای به نتیجه رسیدن وجود ندارد.

غلامعلی حداد عادل اظهار داشت: امروز اگر ما در روند هسته‌ای خود پیشرفت کرده باشیم یا نکرده باشیم و اگر در تمام تاسیسات هسته‌ای خود را نیز ببیندیم دشمن امر دیگری را بهانه می‌کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا مقامات دولتی موضعی علیه مواضع شیرزاد نمی‌گیرند اظهار داشت: ترجیح می‌دهیم فضای داخلی کشور مبتنی بر فضای آرامش باشد و تشنج ایجاد نشود چرا که اگر فضای تشنج در جامعه ایجاد شود این به دشمن کمک می‌کند.

وی ادامه داد: اگر عبارات یا کلماتی گفته می‌شود که به منتقدان هسته‌ای اهانت می‌شود ما ترجیح می‌دهیم تحمل کنیم در عین حال حرف منطقی بزنیم چرا که همه منتقدان دلسوزانه بحث می‌کنند.

حداد عادل با اشاره به درخواست نمایندگان برای حضور منتقدان ژنو در صدا و سیما گفت: آنان تقاضایی دارند که بحث منطقی ایرادی ندارد اما باید بدانیم یکی از وظایف ما در کشور طبق وحدت و آرامش است و اگر حرفی بشنویم که درست نباشد بهتر است به آن واکنش نشان ندهیم و با ایجاد فضای وحدت و آرامش تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان دست بالاتری داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها