امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 5
۰۷:۳۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 135708
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۸
تعداد بازدید: 110
حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به بررسی لایحه بودجه در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: با اکثریت آرای اعضای کمیسیون کلیات لایحه بودجه سال 94 در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به تصویب رسید.

وی ادامه داد: رای اعضا به کلیات لایحه بودجه یک رای مشروط بود و آن هم مشروط به اینکه دولت با تغییرات جدی در خصوص رفع اشکالاتی که لایحه وارد است موافق باشد و قبول کند که این تغییرات در این باره  انجام شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: قیمت دلار در لایحه بودجه 94 واقعی دیده نشده و از سوی دیگر منابع صندوق توسعه ملی در این لایحه 12 درصد کاهش پیدا می‌کند و تشکیک در اینکه ما بتوانیم 50 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته باشیم از جمله اشکالاتی است که به لایحه بودجه سال 94 وارد است.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: لایحه بودجه سال 94 براساس چارچوب اقتصاد مقاومتی تدوین نشده و یارانه نقدی در این لایحه به همه اقشار جامعه پرداخت می‌شود در حالی که می‌توان 6 دهک پردرآمد را از لیست پرداخت یارانه حذف کرد تا 20 هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی به نفع بودجه صورت پذیرد.

وی افزود: دولت در بودجه 94 روی توان داخلی حسابی باز نکرده و شرایط واقعی کشور را در نظر نگرفته، نکته دیگر اینکه جلوگیری از واردات کالاهای لوکس به کشور در بودجه پیش‌بینی نشده و از سوی دیگر 11 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت محقق نخواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که لایحه بودجه ۳۸ هزار میلیارد تومان کسری داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها