امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135717
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۸
تعداد بازدید: 56
سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی ...

سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;< /strong> ، به ارائه گزارشی از نشست امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه، کمیسیون از ارتش جمهوری اسلامی به جهت برگزاری رزمایش محمد رسول‌الله (ص) تشکر و اعلام کرد که به لطف الهی در این رزمایش بزرگ، اقتدار نظامی و دفاعی کشور به نمایش گذاشته و موجب رعب و وحشت دشمن شد؛ کمیسیون با تصمیم بر حضور در محل رزمایش بزرگ محمدرسول‌الله (ص) اعلام کرد که «قطعاً برد موشکی سیستم دفاعی کشور نشانه اقتدار ماست».
وی افزود: بروجردی رئیس کمیسیون در این جلسه مطرح کرد که با توجه به شرایط خاص و ضرورت تقویت بنیه دفاعی کشور، همچنین دستاوردهای ارزشمند نیروهای نظامی که اغلب نیازمند تکمیل و قرار گرفتن در خط تولید هستند، ضرورت دارد که نمایندگان کمیسیون در تلفیق تلاش ویژه‌ای داشته باشند و همه توان خود را به کار گیرند تا حوزه دفاعی کشور از حداقل نیازهای اعتباری و بودجه‌ای برخوردار باشد؛ همچنین بروجردی از نمایندگان کمیسیون در تلفیق خواست که به خوبی منعکس‌کننده دیدگاه‌ها و نظرات اعضای کمیسیون باشند و از همه ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنند به ویژه اینکه محور کلید پیشنهادات و اظهار نظرات «اقتصاد مقاومتی» باشد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: در پایان جلسه کمیسیون، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین میهمان جلسه بود؛ سردار نقدی که با همراهی سردار یزدی معاون امور مجلس سپاه در کمیسیون حضور یافته بود، گزارشی از فعالیت‌های بسیج ارائه کرد، وی در این نشست گفت که حرکت بسیج بر اساس مأموریت‌هایی است که مقام معظم رهبری برعهده بسیج گذاشته است و علاوه بر آمادگی کامل نظامی، در حوزه اقتصاد مقاومتی و بسیج سازندگی نیز بسیج ورود پیدا کرده که آثار بسیار ارزشمندی در پی داشته است، بسیج اقشار اعم از بسیج مهندسین، بسیج پزشکان، بسیج صنعتگران و... حوزه‌های فعال و مؤثر بسیج است و ضمن اشتغالزایی قابل توجه، دستاوردهای قابل تقدیری در پی داشته است.
وی اضافه کرد: سردار نقدی همچنین گفت که طبق قانون برنامه پنجم، ما باید 30 میلیون عضو در بسیج داشته باشیم؛ اکنون نزدیک به مصوبه قانون برنامه پنجم شده‌ایم و قطعاً تا پایان این برنامه (تا پایان سال 94) ما به قانون عمل خواهیم کرد و به 30 میلیون بسیجی خواهیم رسید؛ سردار نقدی در ادامه گفت که فرصت نیست گزارش کاملی از فعالیت‌های بسیج در حوزه‌های مختلف سایبری و فضای مجازی ارائه کنیم؛ در عرصه بسیج رسانه، عرصه‌های هنری از قبیل فیلم دفاع مقدس و تئاتر دفاع مقدس کارهای ماندنی انجام شده است. در حوزه بسیج ورزشی و تربیت بدنی، کاری که بسیج انجام داد با دستاوردهای حوزه تربیت‌بدنی کشور قابل مقایسه است.
نقوی در پایان خاطرنشان کرد: سردار نقدی همچنین گفت که با حداقل اعتبارات، اثرگذارترین فعالیت‌های فرهنگی در راهیان‌نور انجام دادیم؛ سردار نقدی در ادامه بحث خود با اشاره به تهدیدات فرهنگی‌ گفت که با طرحی که بسیج آغاز کرد و خطرات ماهواره را با عنوان دجال‌واره به متن خانواده‌ها برد، با یک روش اقناعی موجب تحویل یک میلیون دستگاه ماهواره به طور داوطلبانه به بسیج شد. در پایان مباحث سردار نقدی درخواست کرد که اعتبارات مورد نیاز بسیج در کمیسیون امنیت ملی و تلفیق به تصویب برسد تا بسیج بتواند به تعهدات قانونی و وظایف خود مطابق برنامه پنجم توسعه عمل کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها