امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13572
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی هاآرتص با اشاره به اظهارات «موشه یعلون» مبنی بر شکست تلاش‌های «جان کری» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی هاآرتص با اشاره به اظهارات «موشه یعلون» مبنی بر شکست تلاش‌های «جان کری» برای ازسرگیری مذاکرات سازش نوشت: یعلون رام‌الله را غافلگیر کرد و آب پاکی را روی دستان واشنگتن ریخت. 

یعلون طی سخنرانی در انستیتو واشنگتن گفت که فلسطینیان بر پیش‌شرط‌های خود اصرار دارند و پرداخت بها برای بازگشت به میز مذاکرات را می‌خواهند در حالی که موضع اسرائیل این است که مذاکرات نباید تنها حول محور زمین متمرکز شود بلکه باید همه مسائل حل نشده بین دو طرف از جمله پایان دادن به منازعه را دربرگیرد.

یعلون همچنین مخالفت خود با طرح صلح عربی که کری در کانون تلاش‌های خود قرار داده است، اعلام کرد زیرا این طرح از اسرائیل می‌خواهد که ابتدا از اراضی چشم‌پوشی کند و سپس اعراب به فکر برقراری روابط با اسرائیل باشند.

وی تصریح کرد که طرح ابتکاری کری تا به این لحظه شکست خورده است و امیدی به موفقیت آن در آینده نیست.

مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی از سال 2010 به دلیل پافشاری این رژیم به تداوم شهرک‌سازی در کرانه باختری و قدس اشغالی متوقف شده است و این رژیم حاضر نیست برای ازسرگیری مذاکرات به توقف شهرک‌سازی و به رسمیت شناختن مرزهای سال 1967 تن بدهد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها