امروز : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 16
۱۳:۵۵
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135720
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۸
تعداد بازدید: 52
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محبوب معالیم» دبیرکل سازمان بین‌الدولی توسعه (ایگاد) صبح امروز با علاءالدین بروجردی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محبوب معالیم» دبیرکل سازمان بین‌الدولی توسعه (ایگاد) صبح امروز با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
بروجردی در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت توسعه ارتباطات کشورمان با کشورهای آفریقایی، اظهار داشت: فرصت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای قاره آفریقا در جهت توسعه و گسترش همکاری‌های دو جانبه وجود دارد که بایستی از آنها در راستای منافع مشترک، توسعه پایدار و برقراری ثبات در دو منطقه خاورمیانه و آفریقا استفاده کرد.
وی جهان را پدیده شوم تروریسم دانست و افزود: ماهیت همه گروه‌های تروریستی در جهان کشتار و ایجاد ناامنی است و تقسیم تروریسم به خوب و بد در راستای استفاده ابزاری آمریکا از این پدیده است.
بروجردی در پایان توسعه همکاری‌ها و انتقال تجربیات در مسائل امنیتی و محیط زیستی میان جمهوری اسلامی ایران و سازمان ایگاد را لازم و ضروری دانست.
در ادامه این دیدار «محبوب معالیم» دبیرکل سازمان بین‌الدولی توسعه (ایگاد) با تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از کشورهای آفریقایی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان ملت‌های محروم آفریقا بوده و اقدامات توسعه‌ای و امنیتی ایران به تقویت ثبات و برقراری امنیت در قاره آفریقا کمک کرده است.
«محبوب معالیم» در پایان حضور ایران در سازمان بین‌الدولی توسعه (ایگاد) به عنوان عضو ناظر را فرصتی مناسب برای تقویت همکاری‌های مشترک و انتقال تجارب و تداوم کمک‌های توسعه‌ای فیمابین دانست.
لازم‌ به ذکر است سازمان بین‌الدولی توسعه موسوم به ایگاد در سال 1986 با هدف جلوگیری از بحران‌های منطقه‌ای، توسعه زیرساخت‌های اقتصادی، امنیت غذایی و حفظ محیط زیست با عضویت کشورهای سودان، جیبوتی، اتیوپی، اوگاندا، کنیا و سومالی تشکیل شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها