امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135721
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۸
تعداد بازدید: 61
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از بانوان فرهیخته از کشورهای الجزایر، تونس، فرانسه و سنگال امروز با خانم فاطمه رهبر نایب رئیس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از بانوان فرهیخته از کشورهای الجزایر، تونس، فرانسه و سنگال امروز با خانم فاطمه رهبر نایب رئیس کمیسیون اصل 90 و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.
فاطمه رهبر در ابتدای این دیدار ضمن تشریح جایگاه والای زن در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گفت: زن در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران جایگاه خطیر و والایی دارد و انقلاب اسلامی ایران گام‌های بلندی در جهت احقاق حقوق زنان در جامعه برداشته است.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات غرب علیه انقلاب اسلامی به ویژه اعمال فشارها و تحریم‌های اقتصادی خاطرنشان کرد: هر چند اعمال تحریم‌های ناعادلانه غرب برخی مشکلات اقتصادی را به وجود آورد اما این گونه تحریم‌ها درب‌های کشور را نخواهد بست و جمهوری اسلامی در مقابل غرب و استکبار جهانی از حقوق مردم مستضعف و مظلوم دفاع خواهد کرد.
نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در پایان خاطرنشان کرد:‌ یکی از سیاست‌های مهم جمهوری اسلامی دفاع از مظلومین و ایستادگی در برابر ظلم و نابرابری است و جمهوری اسلامی همواره حامی مظلومین از جمله ملت و مردم مظلوم سوریه، عراق، لبنان و فلسطین است.
بانوان و فعالین سیاسی از کشورهای الجزایر، تونس، فرانسه و سنگال نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی نسبت به توسعه روابط کشورشان با جمهوری اسلامی اعلام علاقمندی کردند.
خانم جمیله از تونس ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: با حضور در ایران با عظمت رهبری و قدمت و تمدن دیرینه ایران که مرهون و مدیون انقلاب است آشنا شدیم.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری با قدمت دیرینه است و وقوع انقلاب اسلامی ایران به شکوفایی علوم و فناوری در تمامی زمینه‌ها منجر شده است.
این گروه در ادامه بر استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در روابط با جمهوری اسلامی به ویژه گسترش ارتباطات پارلمانی با جمهوری اسلامی تأکید کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها