امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 20
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135728
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 445
در روز اول این رزمایش نیروهای ارتش به گسترش در منطقه پرداختند و در روز دوم یگان های نیروی زمینی با حمایت قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا و نیروی ...

در روز اول این رزمایش نیروهای ارتش به گسترش در منطقه پرداختند و در روز دوم یگان های نیروی زمینی با حمایت قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا و نیروی هوایی ارتش از پیشروی نیروهای دشمن فرضی در سواحل جنوب کشور جلوگیری و به آنها حمله کردند.

به گزارش پایگاه خبری،مهدوی پیروان موعود:امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی موسوی در گفت و گو با ایرنا:  اکنون توان ما به حدی است که اگر کسی بخواهد به این آب و خاک نظر نامناسبی داشته باشد نیروی های مسلح و مردم، آن را از این فکر پیشمان خواهند کرد.

وی نیرو های مسلح را خط مقدم دفاع از کشور دانست و اظهارداشت: اقتدار کشور ما صرفا متکی به نیروی نظامی و مسلح نیست در واقع نیروهای مسلح ما خط مقدم هستند.

جانشین فرمانده ستادکل ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: اقتدار کشور ما به نیروی مردمی، ایمان، هویت ملی، اعتبار ملت و در راس همه آنها رهبری مقتدر است.

امیر موسوی با اشاره به رزمایش محمدرسول الله (ص) که هم اکنون در حال برگزاری است گفت: در بخش نظامی این رزمایش نشان دهنده بخشی از قدرت و اقتدار نیروهای مسلح است.این رزمایش از صبح چهارم دی مادر منطقه ای به وسعت دو میلیون و 200 هزار کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا مدار 10 درجه در شمال اقیانوس هند آغاز شد و تا دهم این ماه ادامه دارد.

فرمانده رزمایش محمد رسول الله (ص) عنوان کرد: بخشی جزیی از نیروهای مسلح در این رزمایش شرکت می کنند، یگان های ما در جنوب شرق هستند در گیر رزمایش می شوند.

امیر سرتیپ موسوی با بیان اینکه پیام این رزمایش صلح دوستی برای تمام کشورهای منطقه است، در عین حال تاکید کرد که پیام این رزمایش برای کسانی که در فکرشان سلطه گری وجود دارد این است که باید در اینجا فکر تجاوز را از ذهن خود بیرون کنند و به این آب و خاک نظر سلطه گرانه نداشته باشند.

فرمانده رزمایش محمد رسول الله ادامه داد: تجربه تارخی ما به ویژه در دفاع مقدس این واقعیت و اقتدار ایران را نشان داده است.

در روز اول این رزمایش نیروهای ارتش به گسترش در منطقه پرداختند و در روز دوم یگان های نیروی زمینی با حمایت قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا و نیروی هوایی ارتش از پیشروی نیروهای دشمن فرضی در سواحل جنوب کشور جلوگیری و به آنها حمله کردند.

سومین روز از رزمایش مشترک در سومین روز از رزمایش محمدرسول الله قرارگاه پدافندهوایی خاتم الانبیا(ص) با شلیک موشک های شلمچه از سامانه مرصاد سه پهپاد دشمن را منهدم کرد.

هواپیماهای بویینگ، پی تری اف، سوخو، اف 4 و میراژ در این روز به پرواز در خواهند آمده و به منظور کسب برتری هوایی ، وارد کردن ضربه به نقاط آسیب پذیر دشمن ، پشتیبانی سریع از نیروهای مستقر در دریا و خشکی ، انجام تک هوایی، سوخت گیری و جمع آوری اطلاعات در موقعیت های از پیش تعیین شده دست به عملیات می زنند.ناوگروه سی ودوم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو پشتیبانی بوشهر و ناوشکن جماران نیز که هم اکنون در آب های آزاد حضور دارند ، به عنوان یگان های حاضر در رزمایش نسبت به انجام عملیات شناسایی و ترتیب نیروی الکترونیکی اطلاعاتی دشمن اقدام می کنند.

این رزمایش بر اساس تهدیدات واقعی و با بکارگیری تجهیزات واقعی توسط قرارگاه «ذوالفقار» طرح ریزی و هدایت می شود. تمرین رزمی بین نیروها، افزایش توان مقابله با تهدیدات، نمایش اقتدار نیروهای مسلح، انتقال تجربه به فرماندهان جوان و آزمایش تجهیزات و دستاوردهای جدید از جمله اهداف این رزمایش هستند.

اجتمام**9303 ** 1418

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها