امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135736
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اطلاع رسانی اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا سردار مقیمی، رئیس پلیس آگاهی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اطلاع رسانی اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا سردار مقیمی، رئیس پلیس آگاهی ناجا اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در پلیس آگاهی ناجا باید به آن توجه داشته باشیم تحقیق و پژوهش است.

وی با بیان اینکه تحقیق مبنای کار در پلیس آگاهی است، تصریح کرد: در پلیس آگاهی باید کار را با تحقیق شروع و اشراف کامل روی مبانی تحقیق داشت.

رئیس پلیس آگاهی کشور اذعان داشت: خروجی کار در پلیس آگاهی به نوعی خروجی تحقیقات است که نقش بی بدیل تحقق محور بودن مشخص می شود.

وی با بیان اینکه تحقیقات زمانی تاثیرگذار است که تبدیل به آموزش شود، تصریح کرد: با استفاده از تحقیقات باید بتوان در کار عملیاتی از آن استفاده کرد، زیرا زیربنای تحقیقاتی در پلیس آگاهی بسیار قوی است.

سردار مقیمی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که منجر به تعالی و اقتدار پلیس آگاهی می شود، تحقیقات است، تصریح کرد: تمامی امکانات خود را در بحث تحقیقات با فناوری روز و بالا بردن اطلاعات عمومی و مطالعه کارکنان باید بالا برد.

وی ادامه داد: تحقیقات باید محصولش را در ماموریت ها نشان دهد؛ چراکه تحقیقاتی که نتواند میزان آسیب ها را کاهش داده و نتواند سرعت را در عملیات افزایش دهد و کشف را در کوتاه مدت نتواند به صحنه حضور بیاورد، تحقیقات کاربردی نیست.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه هر وقوع جرمی کشف را به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: هر چه کار تحقیقاتی مثمرثمرتر باشد زمان بین وقوع و کشف کمتر می شود، زیرا با تحقیقات دامنه زمان وقوع تا کشف را باید کوتاه و سعی کنیم آنچه را که در فناوری روز و فرآیندهایی که در دنیا به وجود می آید با تحقیقات بومی سازی و نهادینه کرده و دائما از فناوری روز استفاده کنیم.

سردار مقیمی افزود: در تلاشیم هر کارآگاه یک محقق باشد؛ تمام کارآگاهان در پلیس آگاهی محقق هستند؛ چرا که در این غیر صورت ریسک پذیری و  اقتدار را در بین کارآگاهان پایین آورده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر کارآگاه باید یک محقق باشد و هر محقق آنچه را که انجام می دهد به نگارش در بیاورد، تصریح کرد: باید تجربه های سازمانی بین کارکنان به مشارکت گذاشته شده و به نوعی محقق باید کارهای ارزشمند را به اشتراک بگذارد که منجر به عدم تکرار تجربه ها شود که در این صورت باید حرکت رو به جلو شان را افزایش و تئوری ها را تبدیل به تمرین و روش جاری کرد و ضمن به روز بودن باید به عنوان تکنیک های کاری مورد استفاده قرار دهند.

وی با بیان اینکه ارتقای کارکنان یک مجموعه منجر به تعالی سازمان می شود، گفت: اگر قرار باشد پلیس آگاهی را به عنوان یک سازمان متعالی به حساب آوریم- در طول تاریخ گذشته آگاهی را به عنوان کشف علمی جرایم شناختیم و سنگ بنای کارآگاهی کشف های علمی بوده - و در واقع در فضای فعلی به نوعی نیازمندی های مرتبط با ماموریت سازمان را از دل تحقیقات در می آوریم.

رئیس پلیس آگاهی کشورمان درخاتمه با اشاره به اینکه تشخیص هویت؛ ویترین ناجاست،خاطرنشان کرد: تحقیقات در کشف علمی جرم بسیار موثر بوده به طوری که از افراد نخبه و توانمند جامعه در جهت کشف علمی جرم به ویژه تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا استفاده کرده و در تلاشیم در سطح دنیا جزو  برترین ها باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار