امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135738
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  اسدالله جولایی در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه از سال گذشته ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  اسدالله جولایی در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه از سال گذشته تا پایان سال 92، 836 نفر بدهکار مالی آزاد شده‌اند گفت: برای آزادی این افراد باید 2 هزار و 878 میلیارد تومان پرداخت می‌شد که ما با اخذ گذشت هزار و 529 میلیاردی تنها یک هزار و 349 میلیارد پرداخت کردیم و زندانیان آزاد شدند.

وی تصریح کرد: در 6 ماهه امسال 3 و 716 نفر آزاد شدند که مبلغ بدهی آنها  465 میلیارد تومان بود. همچنین در 6 ماهه سال 92، 2 هزار و 861 نفر با بدهی 240 میلیارد تومانی آزاد شدند البته ما توانستیم 110 میلیارد تومان گذشت بگیریم.

رئیس ستاد دیه کل کشور با اشاره به آمار موجودی حال حاضر زندان‌ها گفت: در حال حاضر 1709 زندانی دیه، 280 زندانی حوادث شبه عمد، 4750 بدهکار مالی، 1745 بدهکار مهریه و 979 بدهکار نفقه در زندان‌ها به سر می‌برند. این در حالی است که سمنان و بوشهر فاقد زندانی نفقه هستند و استانهای ایلام و خراسان جنوبی به ترتیب با 14 و 17 زندانی کمترین آمار زندانی را در بحث  مهریه دارند اما استانهای فارس،  خراسان رضوی و تهران بیشترین آمار زندانی را در بحث تصادفات به خود اختصاص دادند.

جولایی در ادامه با اشاره به رشد حوادث کارگاهی گفت:: متأسفانه به دلیل سقوط بالابرها، ریزش آوار و  چاه‌ها و همچنین گازگرفتگی در پادگان‌های نظامی و مراسم نظامی در کهگیلویه و بویراحمد آمار این گونه حوادث زیاد شده و تلفات بیشتری را نسبت به سایر استانها به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از تاریخ 7 فروردین ماه 93 تاکنون نمایندگان مجلس 1618 نامه به ستاد دیه کشور در خصوص قانون اجباری بیمه شخص ثالث ارسال کرده‌اند گفت: مهلت آزمایش 5 ساله قانون به پایان رسیده و زمان 18 ماهه آن نیز پایان اسفند ماه منقضی می‌شود به همین جهت اگر تا پیش از اسفند ماه قانون تصویب نهایی نشود ما در بحث بیمه اجباری شخص ثالث بی‌قانون می‌مانیم.

وی تأکید کرد: ما همچنین از وزیر دادگستری خواسته‌ایم تا لایحه طرح دائمی شدن قانون اجباری بیمه شخص ثالث قبل از پایان اسفند ماه به مجلس برود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها