امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135740
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان دانشگاه Duke در کارولینای شمالی با ارزیابی خطر قلبی در ارتباط با استرس ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محققان دانشگاه Duke در کارولینای شمالی با ارزیابی خطر قلبی در ارتباط با استرس گفتند اثرات آن در زنان و مردان متفاوت است.

این تیم محققان افرادی را که در گذشته بیماری قلبی داشتند و درمان شده بودند را مورد بررسی قرار دادند؛ شرکت کنندگان از نظر بوجود آمدن استرس در آنها و از نظر روانی مورد آزمایش قرار گرفتند سپس توسط تردمیل آزمون فیزیکی شدند؛ در طی آزمایش و جلسات آزمون، ضربان قلب آنها بررسی شد و نمونه خون آنها تجزیه و تحلیل شد و فشارخونشان اندازه گیری شد.

در مردان شرایط استرس بیشتر باعث تغییراتی در فشارخون و ضربان قلب آنها بود.

در زنان استرس تبدیل به ایسکمی میوکارد می‌شد (بیماری حاد قلبی هنگامی که به بیماری عروق کرونر و دیگر شرایطی که جریان خون به قلب تاثیر می‌گذارد اکسیژن برای مدت زمان طولانی به قلب نمی‌رسد. ایسکمی اصطلاح پزشکی برای قطع موقت جریاان خون است و ایسکمی قلبی هنگامی رخ می‌دهد که عروق کرونر قادر به تامین نیاز اکسیژن به قلب نیست و ناشی از کاهش خون‌رسانی به عضله قلب (میوکارد) و ایسکمی آن می‌شود). 

نتیجه این آزمون به این معنی نیست که این عواقب در زنان و مردان منحصر به فرد هستند بلکه این حالت‌ها در برخی شدیدتر و برخی ضعیف‌تر است. محققان گفتند: پیام ما به مردم این است که در شرایط مختلف به طور جدی مراقب رفتارهای خود باشند، سعی کنند استرس را از خود دور کنند، آرامش خود را حفظ کنند و رفتارهای خود را کنترل کنند زیرا اثری که بر روی قلب می‌گذارد گاه ممکن است به مرگ و میر ختم شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها