امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135745
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، مقامات شهر «ریو دو ژانیرو» برزیل ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، مقامات شهر «ریو دو ژانیرو» برزیل وعده دادند مراسم تماشایی بزرگ آتش‌بازی را در «کوپاکابانا» ساحل معروف این شهر به منظور وداع از سال 2014 و برگزاری جشن چهارصد و پنجاهمین سالگرد ایجاد این شهر، برگزار کنند.

سخنگویان دولتی «ریو دو ژانیرو» اعلام کردند: در 31 دسامبر 2014، 3 صحنه نمایش در کنار ساحل «کوپاکابانا» خواهیم داشت که مراسم آتش‌بازی 16 دقیقه به طول خواهد انجامید.

بر اساس گزارشات منابع خبری ریو دو ژانیرو، برای برگزاری این صحنه تماشایی بزرگ، 11 قایق در کنار دریا وجود خواهند داشت و از آن‌جا 34 هزار وسیله آتش‌بازی از رنگ‌های مختلف برای روشن کردن آسمان این شهر، اعلام پایان سال 2014 و ورود به سال 2015 میلادی پرتاب خواهند شد.

این جشن سنتی در این شهر با نام «روئیون» شناخته می‌شود که به منزله افتتاح آغاز فعالیت‌ها به مناسبت گرامیداشت چهارصد و پنجاهمین سالگرد ایجاد شهر «ریو دو ژانیرو» برگزار خواهد شد.

در مجموع هزار و 825 مامور امنیتی مسئولیت تضمین نظم و آرامش را در طول این مراسم در ساحل «کوپاکابانا» عهده‌دار خواهند شد.

در این مراسم جشن پایان سال در شهر «ریو دو ژانیرو» برزیل تجهیزاتی از جمله 30 ایستگاه پلیس، 50 آمبولانس و 5 کادر پزشکی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت؛ 300 رفلکتور و 30 برج صدا نیز در سراسر این ساحل نصب خواهد شد.

8 محله این شهر نیز وداع با سال 2014 و ورود به سال جدید را جشن خواهند گرفت.

انتظار می رود 816 هزار گردشگر از این مراسم باشکوه بازدید کنند که درآمدی  معادل هزار و 700 میلیون رئال برزیل (حدود 650 میلیون دلار) را برای این کشور در بر خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار