امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135746
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح، معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح، معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح از نهایی شدن تدوین شش بسته آموزشی ویژه نیروهای مسلح خبر داد و گفت:  تدوین مجموعاً 50 بسته آموزشی ویژه نیروهای مسلح در دستور کار دفتر آموزش و پژوهش سازمان قضایی  قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق افزود: از این تعداد 25 متن به آموزش سربازان وظیفه و 25 متن به آموزش پایوران اختصاص دارد.

وی همچنین از آماده شدن بسته ویژه آموزش ضابطان قضایی بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری جدید خبر داد و افزود: متن این کتاب در مرحله ویرایش نهایی قرار دارد و به زودی در اختیار دادستان های نظامی سراسر کشور قرار می گیرد.

این مقام قضایی همچنین به تهیه متون آموزشی ویژه قضات دادسراها و دادگاه‌های نظامی بر اساس قوانین جدید اشاره کرد و گفت: این متون بر اساس قانون مجازات اسلامی مصوب 92 و همچنین قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 93 تهیه شده که تدوین جزوات مربوط به نوآوری های قانون مجازات اسلامی پایان یافته و در رابطه با آیین دادرسی کیفری در دست انجام است.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق به اقدامات سازمان قضایی نیروهای مسلح برای تولید ادبیات علمی در حوزه حقوق و جرم شناسی به ویژه حقوق نظامی اشاره کرد و افزود: نزدیک به 100 پژوهش تاکنون توسط جوانان نخبه در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه حقوق نظامی و حقوق جزا و جرم شناسی و سایر گرایش ها با نظارت دفتر آموزش و پژوهش سازمان انجام شده است.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، جوانان نخبه ای که در ارتباط با وظایف سازمان قضایی نیروهای مسلح تحقیق و پژوهش انجام دهند با توجه به ارزش علمی تحقیقات و بر اساس نظر داوران، از خدمت سربازی آنها کسر خواهد شد.

این مقام قضایی با بیان این که حق کارهای پژوهشی و آموزشی به دلیل دیر به نتیجه رسیدن نتایج آن کمتر ادا می‌شود، تصریح کرد: برای تک تک کارهای پژوهشی انجام شده، زحمات زیادی کشیده شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار