امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13575
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 416
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یگان‌های ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح در مناطق مختلف ریف دمشق، در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یگان‌های ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح در مناطق مختلف ریف دمشق، در جنوب سوریه را هدف قرار داده و منهدم کردند. این درحالی است که دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز عملیات کیفی گسترده‌ای را در بوستان‌های «الکسوه» در «غوطة شرقیة» به اجرا گذاشتند.

از ریف رقه در شمال سوریه نیز گزارش شده است که هدف قرار دادن یک مقر افراد مسلح در ریف رقه کشته شدن بیش از 30 فرد مسلح را درپی داشت و 230 فرد مسلح نیز در عملیات ارتش سوریه در مناطق مختلف حلبه کشته شدند.

  ***آنچه در زیر می‌آید، مشروح تحولات میدانی سوریه به تفکیک مناطق و استان‌ها است***

دمشق و ریف آن: انهدام مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق مختلف دمشق و ریف آن

یگان‌های ارتش سوریه با هدف قرار دادن یک مرکز تجمع افراد مسلح پشت سازمان آب منطقه «حرستا» در ریف دمشق 18 فرد مسلح را کشته و زخمی کردند. این درحالی است که دیگر یگان‌های ارتش سوریه با یک گروه مسلح در بوستان‌های راه بین المللی دمشق – حمص و با یک گروه دیگر در منطقه «الثانویة» درگیر شدند که کشته و زخمی شدن شماری از افراد مسلح و فرار مابقی آنها به مناطق دیگر را درپی داشت.

در دو منطقه «کازیة برزة» و «بساتین الحافظ» در دمشق نیز درگیری‌هایی بین نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح روی داد که در جریان آن چند فرد مسلح کشته و زخمی شدند. همچنین ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح در مناطق «مسرابا»، «مزارع الشیفونیة» و «یبرود» و مزارع اطراف آن به اجرا گذاشتند که در نتیجه آن ده‌ها فرد مسلح کشته و زخمی شدند.

در منطقه «عدرا البلد» درگیری‌هایی در خیابان اصلی این منطقه روی داد که در جریان آن 12 فرد مسلح کشته شدند. همزمان با درگیری‌های عدرا البلد، دو منطقه «النبک» و «جیرود» نیز شاهد درگیری نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح بود که بر اثر آن 30 فرد مسلح کشته شدند و دو دستگاه خودرو مجهز به تیربار سنگین آنها منهدم شد.

همچنین در منطقه «جسر المعضمیة» یک زن سالمند سوری از ناحیه ساق پا هدف حمله تک تیراندازان مستقر در این منطقه قرار گرفت. این درحالی است که نیروهای ارتش سوریه یک زره پوش افراد مسلح را در بوستان‌های «الملیحه» هدف قرار داده و منهدم کردند و دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز در چند عملیات کیفی مراکز تجمع عناصر مسلح وابسته به گروه «جبهه النصره» را اطراف بوستان‌های «الکسوه» در «غوطه شرقیه» هدف قرار دادند که در جریان آن ده‌ها فرد مسلح کشته و شماری دیگر زخمی شدند.

یگان توپخانه ارتش سوریه نیز با هدف قرار دادن یک انبار بزرگ سلاح و مواد منفجره و تجهیزات نظامی وابسته به افراد مسلح در نزدیکی مسجد «الفرقان» در منطقه «القابون»‌ در ریف دمشق آن را منهدم کرده و تمام افراد مسلح موجود در آن را به قتل رساندند.

رقه: غارت انبارهای کارخانه نیشکر رقه

از استان رقه در شمال مرکزی سوریه نیز گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه یک مرکز تجمع افراد مسلح در روستای «الکرامه» در ریف رقه را هدف قرار دهند که کشته و زخمی شدن ٣٠ فرد مسلح را درپی داشت.

همچنین گزارش شده که گروه‌های مسلح اقدام به تصرف و غارت تمام انبارهای «کارخانه نیشکر» رقه کردند. منابع محلی در این خصوص می‌گویند که افراد مسلح ذخایر شکر و نیشکر موجود در انبارهای این کارخانه را بار کامیون‌ها کرده و به کشور ترکیه منتقل کردند.

حلب: کشته شدن 230 فرد مسلح در حلب

از شهر حلب در شمال سوریه نیز گزارش شده که یگان‌های ارتش سوریه چندین عملیات را در منطقه «مساکن هنانو» در حلب به اجرا گذاشتند که کشته شدن 64 فرد مسلح را درپی داشت که در مرکز فرهنگی این منطقه متمرکز شده بودند.

همچنین یگان توپخانه ارتش سوریه 21 فرد مسلح را در مرکز پلیس هنانو قدیم و جدید به قتل رسانده و دو دستگاه خودرو مجهز به تیربار سنگین آنها و همچنین یک موشک انداز آنها را اطراف منطقه نظامی هنانو منهدم کردند.

در منطقه «المیسر» نیز نیروهای ارتش سوریه یک مرکز تجمع افراد مسلح را که در مجتمع مدارس المیسر متمرکز شده بودند را هدف قرار داده و 58 فرد مسلح را به قتل رساندند. این درحالی است که 37 فرد مسلح نیز در جریان هدف قرار دادن یک گروه مسلح متمرکز در یکی دیگر از مدارس منطقه المیسر را به قتل رسانده و یک تیربار ضد هواپیما عیار  23 میلی متر و یک خودرو حمل سلاح و تجهیزات نظامی افراد مسلح را منهدم کردند. همچنین هدف قرار دادن تجمع افراد مسلح در مدرسه «ابن نفیس» در المیسر کشته شدن 49 فرد مسلح را درپی داشت.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها