امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135751
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بنا بر موافقت و تصویب رئیس قوه قضائیه با تغییر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بنا بر موافقت و تصویب رئیس قوه قضائیه با تغییر ساختار تشکیلاتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مرکز مالکیت معنوی در این سازمان ایجاد شد.

در راستای بهبود سیستم‌ها و تحولات صورت گرفته در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و به منظور استفاده بهینه از منابع موجود و همچنین با عنایت به چشم انداز ترسیم شده، ساختار تشکیلاتی این سازمان با تصویب ریاست قوه قضائیه تغییر کرد..

در تشکیلات جدید سازمان ثبت 4 معاونت، 19 اداره کل ستادی و 31 اداره کل استانی و بنا به اهمیت حوزه مالکیت معنوی و یک مرکز مستقل مالکیت معنوی پیش بینی شده است.

این مرکز با هدف ایجاد نظام پویا و کارآمد با سازوکار اجرایی قوی و مؤثرتر و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در ثبت ملی و بین‌المللی مالکیت‌های معنوی و در راستای ماده 52  قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری مصوب سال 1386 تأسیس شده است.

بر اساس قانون مذکور نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی مالکیت معنوی و اتحادیه‌های مربوط به کنوانسیون‌های ذیربط بر عهده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده و ثبت کلیه موضوعات مالکیت صنعتی اعم از اختراع، علامت، علامت جمعی و طرح صنعتی نیز توسط مرکز مالکیت معنوی این سازمان انجام می‌گیرد.

بر این اساس طی حکمی از سوی احمد تویسرکانی، معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، محمد حسن کیانی به عنوان رئیس مرکز مالکیت معنوی این سازمان منصوب شد.

این مرکز دارای 5 معاونت شامل 2 معاونت عمومی و 3 معاونت تخصصی با عناوین«معاونت ثبت اختراعات» با دو اداره « ثبت اختراعات داخلی» و « ثبت بین المللی اختراعات»، «معاونت ثبت علائم تجاری و نشانه های جغرافیایی» با دو اداره « ثبت علائم تجاری و نشانه های جغرافیایی داخلی» و « ثبت بین المللی علائم تجاری و نشانه های جغرافیایی» و «معاونت ثبت طرح های صنعتی» با یک اداره « ثبت طرح های صنعتی» است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها