امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135752
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف توسط ...

اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف توسط رسانه‌ های کشور اظهار داشت: برای اطلاع رسانی شفاف باید بسیاری از بسترهای نهادی از نظر سیاسی،  نظام خبری قوی داشته باشند.

استاد علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه افزود: در چنین شرایطی سیاست‌مدارن باید در فضای بدون تعصب با یکدیگر رقابت کنند.

وی با بیان اینکه کشور از زمان انقلاب اسلامی در تمامی زمینه‌ها و جنبه‌ها مسیر پیشرفت را پیموده است، ابراز داشت: بنابر این اگر نقدی در خصوص عملکردها از سوی رسانه‌ها می‌شود فقط برای پیشرفت کشور است.

قدیمی همچنین با بیان اینکه هم‌اکنون تمام نهادها و سازمان‌ها ظاهراً مدرن شده‌اند، ادامه داد: این در حالی است که تفکرها در این سازمان‌‌ها و نهادها رشد نکرده است.

استاد علوم ارتباطات در ادامه سخنان خود متذکر شد: ارزش‌های فرهنگی، امروز باید با زبان هنر بیان شوند. البته هم‌اکنون دنیای غرب از طریق ابزارهای جدید از جمله فیلم، سریال و ... این ارزش‌ها را عنوان می‌کنند.

قدیمی همچنین با تاکید بر ضرورت عبور از رفتارهای سنتی، بیان داشت: برای عبور از رفتارهای سنتی نیاز به آموزش داریم و این آموزش‌ها از طریق وسایل ارتباط جمعی میسر خواهد بود.

وی با اشاره به بالا بودن آمار روزنامه‌خوانی در جوامع غربی، ادامه داد: باید از طریق مقاله نویسی و گزارش نویسی مردم را به سمت روزنامه‌خوانی سوق داد.

استاد علوم ارتباطات خاطرنشان کرد: بر همین اساس باید وسایل ارتباط جمعی برای عبور از شرایط کنونی باید نقش جدی خود را ایفا کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها