امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135755
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رجبعلی خسروآبادی امروز در موزه آبگینه با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: اتوبوس گردشگری ...

به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رجبعلی خسروآبادی امروز در موزه آبگینه با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: اتوبوس گردشگری تهران، یکی از کارهای مشترک شهرداری تهران، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بخش خصوصی است که هر کدام تکالیف، اهداف و وظایفی را دارند.

وی ادامه داد: ما به عنوان سازمان میراث فرهنگی توقع داریم مسافران و توریست‌هایی که وارد تهران می‌شوند بتوانند از خدمات مناسبی استفاده کنند و هرچقدر این ساختارها و امکاناتی که در اختیار مسافران قرار می‌گیرد، مطلوب‌تر باشد، از لحاظ ما نیز مطلوب‌تر است.

خسروآبادی افزود: اختصاص دادن یک اتوبوس مشخص به حوزه گردشگری در سطح تهران باعث می‌شود مردم و مسئولان به آن نگاه ویژه‌ای داشته باشند و برای مردمی که از آن استفاده می‌کنند خدمات بهتری را ارائه دهند. به این وسیله ما می‌توانیم مقداری خدمات حمل و نقل را ساماندهی کنیم.

وی ادامه داد: شهرداری این وظیفه را دارد که برای مسافران این سامانه را اجرا کند و همانطور که می‌دانید این اتوبوس در میدان تجریش و امام خمینی (ره) ایستگاه ویژه‌ای را دارد و ما در تهران حداقل به 60 ایستگاه ویژه گردشگری نیاز داریم.

وی همچنین با اشاره به نقش بخش خصوصی در گسترش گردشگری استان تهران گفت:‌کسانی که در حوزه گردشگری فعال باشند، باید کارکردهای مناسبی را ارائه دهند، به گونه‌ای که هم‌اکنون تعداد اتوبوس‌هایی که به این موضوع اختصاص داده شده است کم است و ما حداقل به 100 اتوبوس در این مسیر نیاز داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد:‌هم‌اکنون مؤسسات بخش‌های خصوصی فراوانی برای فعالیت در این حوزه اعلام آمادگی کردند و ما نیز اعلام می‌کنیم که هیچ محدودیتی در این زمینه نداریم و هر شرکتی که بتواند خدمات مناسبی را به مسافران و گردشگران ارائه دهد، می‌تواند در این حوزه فعالیت کند.

خسروآبادی در مورد حضور گردشگران خارجی در تهران گفت: نسبت به زمان مشابه سال گذشته گردشگران خارجی استان تهران 270 درصد رشد داشته است و در برآوردهای اقتصادی انجام شده مشخص شد که از 9 ماهه اول سال جاری بیش از 1.5 برابر کل سال گذشته موزه‌های استان تهران فروش بلیت داشته‌اند و این تغییر کاملا محسوس است.

وی تصریح کرد: نمی‌گوییم هم‌اکنون وضع گردشگری تهران مطول است اما تلاش می‌کنیم تا با استفاده از تورهای گردشگری تهران به سمت مطلوب حرکت کنیم و با توجه به اینکه مدت اقامت توریست‌ها در تهران اندک است، ولی با این وجود تغییر فاحشی در تعداد گردشگران ایجاد شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها