امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135758
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
سید مرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره وضعیت مدیریت بحران کشور، اظهار داشت: نظام مهندسی و شهرداری‌ها باید در ...

سید مرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره وضعیت مدیریت بحران کشور، اظهار داشت: نظام مهندسی و شهرداری‌ها باید در ساخت‌و‌سازها نظارت جدی داشته باشند و ساختمان‌های با استحکام بالا ساخته شود.

وی ادامه داد: باید با مهندسانی که با دریافت پول بدون در نظر گرفتن استحکام ساختمان روند ساخت آن را تأیید می‌کنند برخورد جدی شود و در حوادثی که در آن مردم جان خود را از دست می‌دهند، باید با شهرداری و مهندسی که مجوز ساخت ساختمان داده است، بر اساس قانون برخورد شود.

حسینی بیان داشت: در زلزله بم نیز کسی بررسی نکرد که چرا خانه‌های آنها فرسوده بوده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیشگیری باید در موقعیت بحران قرار بگیرد، گفت: دولت باید با بررسی صورت گرفته نقاط حادثه‌خیز کشور را شناسایی و نسبت به مدیریت قبل از بحران اقدام کند.

وی درباره موازی‌کاری و عدم هماهنگی مابین دستگاه‌های مدیریت بحران، اظهار داشت: در تمامی حوادث هلال احمر با مسکن و شهرسازی مشکلاتی را دارد که باید قبل از بحران این مسائل حل شود تا شاهد گستردگی بحران نباشیم.

وی بیان داشت: به موقع نرسیدن مسئولان در حادثه موجب می‌شود بحران گسترده‌تر شود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها