امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135759
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
سید مهدی هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص ارزیابی عملکرد دستگاه‌های حوزه مدیریت بحران به گفت: متاسفانه باید بگویم در ...

سید مهدی هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص ارزیابی عملکرد دستگاه‌های حوزه مدیریت بحران به گفت: متاسفانه باید بگویم در حدود نود درصد سکونت گاه‌های ما در معرض خطر بلایای طبیعی هستند و بیش از هفتاد درصد از این سکونت گاه‌ها در معرض خطر زلزله هستند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: ما تجربه‌های تلخی در وقوع بلاهای طبیعی مخصوصا زلزله داریم و یکی از کشورهایی هستیم که بیش از هفتادوپنج درصد از بلایای طبیعی را در کشورمان تجربه کرده‌ایم و احتمال وقوع آن همواره در کشور ما وجود دارد اما علی رغم همه این مسائل و با توجه به اینکه ما یک سازمان مدیریت بحران بصورت مصوب داریم و پنج سال نیز از عمر آن می‌گذرد اما متاسفانه ما هنوز در ابتدای راه با مشکل مواجه هستیم.

وی افزود: وزارت کشور و دولت نسبت به این موضوع بی توجه بوده و هستند. ما شاهد این هستیم که بازنگری این موضوع هنوز در دستور کار وزارت کشور و دولت قرار نگرفته است.این موضوع با توجه به نیازهایی که در زمینه زمان بندی‌های مشخص برای برنامه ریزی داشت و از سوی مجلس نیز مدت پنج ساله آن به مدت یکسال تمدید شده بود و باید دولت و وزارت کشوراین موضوع را جدی پیگیری میکرد اما این کار صورت نگرفته است و بنظرم بازهم نیاز به تمدید دارد.

هاشمی در پایان گفت: طبیعتا در بحث زلزله که اولویت است و با توجه به بافت فرسوده ای که در سطح شهرها و کلان شهرها و بخصوص در تهران وجود دارد که باید مورد توجه جدی برای پیشگیری از حوادث احتمالی قرار گیرد که تا این لحظه ما عظم جدی در این زمینه ندیده ایم.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار