امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135781
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، والدین و معترضان ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، والدین و معترضان پرونده 43 دانش& zwnj;آموز ناپدید شده مدرسه «آیوتسیناپا» طی یک فراخوان عمومی خواستار لغو برگزاری هرگونه انتخاباتی در سال 2015 شدند تا زمانی که دولت مکزیک این دانش‌آموزان را یافته و به خانواده‌هایشان بازگرداند.

با گذشت 3 ماه از آغاز اعتراضات پیرامون پرونده 43 دانش‌آموز ناپدید شده مکزیکی، والدین آن‌ها به دلیل دستیابی دولت این کشور به اطلاعات کمی پیرامون این حادثه خواستار گسترش تظاهرات شدند.

والدین دانش‌آموزان ناپدید شده مکزیکی بر این باورند که گسترش اعتراضات در حل پرونده این دانش‌آموزان و برقراری عدالت مؤثر است.

در روز 26 سپتامبر ( 4 مهر 93) پلیس محلی شهر ایگوآلا در ایالت «گررو» به چندین اتوبوسی که دانش‌آموزان مدرسه «آیوتسیناپا» در آن بودند شلیک کرد و موجب کشته شدن 3 دانش‌آموز و 3 فرد عادی شد؛ از آن زمان تاکنون که 3 ماه از این ماجرا می‌گذرد این دانش‌آموزان ناپدید شده‌اند و والدین آنها به دلیل انتقاد از بی‌کفایتی و بی‌اعتنایی دولت مکزیک در مقابله با حل این پرونده به خیابان‌ها آمده و به چالش کشیدن امنیت کشور در این راستا همچنان ادامه دارد.

در تظاهراتی که در «مکزیکوسیتی» پایتخت مکزیک رخ داد والدین دانش‌آموزان ناپدید شده از مردم این کشور خواستند تا با سازماندهی یک جبهه مشترک این دانش‌آموزان زنده بازگردند و همچنین با سازماندهی یک جنبش مردمی به ایجاد تغییر در مکزیک و حل پرونده این دانش‌آموزان کمک کنند.

در این تظاهرات که 5 هزار در آن حضور داشتند معترضان اعلام کردند جنبش‌های ما سرانجام به سرنگونی دولت فاسد می‌انجامد؛ معترضان در این تظاهرات از مردم خواستند تا زمانی که این 43 دانش‌آموزان ناپدید شده یافت نشده‌اند و چنین بحران‌های اجتماعی عمیق در مکزیک وجود دارد در هیچ انتخاباتی شرکت نکنند و به نفع هیچ کدام از سیاستمداران این کشور رأی ندهند.

تعدادی از والدین و معترضان پرونده دانش‌آموزان ناپدید شده همچنین از مردم خواستند به اعتراضات خود پیرامون بی اعتنایی دولت برای حل پرونده این دانش‎آموزان شدت ببخشند.

«عمر گارسیا» عضو کمیته دانش‌آموزان مدرسه «آیوتسیناپا» در این تظاهرات اظهار کرد: ناپدید شدن و کشته شدن این دانش‌آموزان مشکلی است که دولت مکزیک قادر نیست رسیدگی در مورد آن را تکمیل کند و ما این موضوع را به درستی درک کرده‌ایم؛ ما اعتراض خود را نسبت به عدم توجه مقامات دولتی به تظاهرات 3 ماهه خود پیرامون حل پرونده 43 دانش‌آموز ناپدید شده با عدم شرکت در هرگونه انتخاباتی مربوط به سیاستمداران مکزیک در سال 2015 نشان می‌دهیم.

تظاهرات در شهر «ایگوآلا»

تظاهرات دیگری در شهر «ایگوآلا» در ایالت جنوبی«گررو» در محلی که در 26 سپتامبر ( 4 مهر 93) حادثه ناپدید شدن دانش‌آموزان مدرسه «آیوتسیناپا» رخ داد، صورت گرفت.

این تظاهرات با حضور 2 هزار نفر از جمله  دانشجویان سوسیالیست، اتحادیه کشاورزی و کارگری مکزیک از خیابانی که در 3 ماه پیش این دانش‌آموزان مورد حمله قرار گرفتند تا ساختمان پلیس محلی ایالت «گررو» در شهر ایگوآلا برگزار شد؛ معترضان درب ساختمان پلیس محلی را از جا درآوردند و دراین هنگام شعارهایی از قبیل «شما قاتلید» ، «فرزندان ما را برگردانید» را سر ‌دادند.

معترضان در این تظاهرات همچنین اعلام کردند: تا زمانی که فرزندان ما به خانه برنگردند از اعتراضات خود دست بر نخواهیم داشت.

در روز 26 سپتامبر ( 4 مهر 93) پلیس محلی شهر ایگوآلا در ایالت گررو به چندین اتوبوسی که دانش‌آموزان مدرسه آیوتسیناپا در آن بودند شلیک کرد و موجب کشته شدن 3 دانش‌آموز و 3 فرد عادی شد؛ سپس به گفته مقامات در این حادثه که شهردار شهر ایگوآلا نیز در آن دخیل بوده پلیس 43 دانش‌آموز این مدرسه را بازداشت و به باندهای قاچاق مواد مخدر تحویل دادند.

بر اساس گزارش‌های دادستانی کل مکزیک، شهردار ایگوآلا و همسرش که توسط پلیس مکزیک دستگیر شده‌اند در حادثه ناپدید شدن دانش‌آموزان مکزیکی مقصر هستند زیرا باندهای جنایتکار ایالت گررو توسط آن‌ها کنترل می‌شده است؛ معترضان مکزیکی معتقدند ناپدید شدن دانش‌آموزان جرم و جنایتی بوده که توسط دولت مکزیک صورت گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها