امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135787
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اسامه حمدان» مسئول روابط خارجی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «اسامه حمدان» مسئول روابط خارجی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» سطح روابط این جنبش با جمهوری اسلامی ایران را ستود.

حمدان در گفت‌وگوی امروز (یکشنبه) با پایگاه خبری «قدس» نزدیک به حماس، گفت: روابط بین ایران و حماس به روند عادی خود بازگشته است و سفر اخیر هیئت حماس به تهران در راستای تقویت روابط صورت گرفت. وی ضمن مثبت توصیف کردن این سفر تاکید کرد که حماس روابطش با تهران را به خاطر مسئله فلسطین تقویت می‌کند.

حمدان در پاسخ به سوالی پیرامون سفر نزدیک «خالد مشعل» به تهران گفت: اینکه مشعل به تهران یا پایتخت هر کشور اسلامی و عربی دیگر سفر کند، امری عادی است اما درباره سفر تهران قصد پیشی گرفتن از (روند طبیعی) امور را نداریم و باید شرایط امنیتی امروز و برخی تهدیدات برای رهبران مقاومت در نظر گرفته شود.

وی در خصوص اینکه آیا برقراری روابط با تهران سبب تغییر موضع حماس در برخی مسائل از جمله تحرکات موسوم به «بهار عربی» می‌شود یا نه ، افزود : حماس میان روابط با تهران و موضعش با انقلاب‌های بهار عربی تمایز قائل می‌شود ، روابط با ایران بر اساس مسئله فلسطین و حمایت از مقاومت است و این روابط بر همین اساس باقی خواهد ماند. اما درباره بهار عربی ما از اراده ملت‌ها حمایت می‌کنیم و همگان را به تحقق خواسته‌های ملت‌ها فرا می‌خوانیم.

اخیرا امیر عبداللهیان معاون وزیر خارجه از سفر نزدیک مشعل به تهران خبر داد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها