امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135790
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در بیانیه‌ای از دولت روسیه خواست تا ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در بیانیه‌ای از دولت روسیه خواست تا نفوذ خود برای تاثیر بر روس گرایان در شرق اوکراین را به کار گیرد تا آتش بس مبنی بر توافق مینسک اجرایی شود. مرکل گفت که ثبات در شرایط فقط در صورتی محقق خواهد شد که توافق‌های به دست آمده اجرایی شوند.

«خبرگزاری رویترز» نوشت که در جریان مذاکرات تلفنی شب گذشته مرکل با «پترو پروشنکو» رئیس جمهور اوکراین، صدراعظم آلمان درباره اینکه تاکنون گروه تماس تشکیل نشده است، ابراز نگرانی کرد. این در حالی است که هفته گذشته پروشنکو گفته بود که گفت‌وگوها در این زمینه 24 و 26 دسامبر برگزار خواهند شد.

مرکل که به شدت پیگیر اقدامات دیپلماتیک در این زمینه است، از تبادل اسرا میان طرفین استقبال کرده بود.

مذاکراتی که قرار بود با مشارکت روسیه، اوکراین و  سازمان امنیت و همکاری اروپا برای برقراری آتش بس برگزار شود، همچنان برگزار نشده است.

مناطق شرقی اوکراین از اسفند ماه سال گذشته در پی سقوط دولت مرکزی این کشور تحت فشار مخالفان مورد حمایت غرب صحنه درگیری‌های خونین میان روس‌تبارهای استقلال‌طلب و نیروهای امنیتی دولت مرکزی بوده است. کشورهای غربی در این مدت با ادعای حمایت روسیه از استقلال‌طلبان،‌چند دور تحریم علیه مسکو وضع کرده‌اند.

انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها