امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135798
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، موجی از اعتراضات آرام با هدف محکوم کردن خشونت پلیس روز شنبه در سراسر آمریکا برگزار ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، موجی از اعتراضات آرام با هدف محکوم کردن خشونت پلیس روز شنبه در سراسر آمریکا برگزار شد و اوج این اعتراضات در «لس‌آنجلس» بود به طوریکه یکهزار نفر از معترضان آمریکایی تظاهرات گسترده در سراسر این شهر برگزار کردند.
طبق این گزارش، معترضان شعارهای ضدنژادپرستی سرمی‌دادند و می‌گفتند: «دست‌ها بالا است، شلیک نکنید» و «جان سیاهپوستان ارزش دارد»، «هیچ عدالتی نیست، هیچ صلحی نیست».
معترضان در شهرهای مهم آمریکا از جمله، لس‌آنجلس، نیویورک و فرگوسن که در ماههای اخیر سیاهپوستان بی‌گناه به دست افسران سفیدپوست به قتل رسیده بودند، تظاهرات اعتراضی برپا کردند.
معترضان خواستار اجرای عدالت برای قاتل «مایکل براون» و «اریک» گارنر شدند که چند ماه پیش توسط افسران پلیس فرگوسن و نیویورک به قتل رسیده بودند.
طبق گزارش شبکه «راشاتودی»، در لس‌آنجلس، حدود پنج هزار نفر از فعالان حقوق بشری، دانشجویان و حتی افراد مشهور، به خیابان‌ها آمدند و پلیس را وارد کردند که خیابان‌هایی که قرار بود مسیر راهپیمایی باشد را مسدود کند.
راشاتودی گزارش کرد که اعتراضات آرام بوده است و هیچ‌کس دستگیر نشده است اما یک خودرو به یکی از معترضان برخورد کرده است که البته اتفاق جدی برای او نیافتاده است.بعدازظهر روز شمبخ، 200 نفر از مردم نیویورک به خیابان‌ها آمدند و علیه رفتار تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا با رنگین‌پوستان تظاهرات برپا کردند. این تظاهرات توسط خانواده «آکای گورلی» یک سیاهپوست غیرمسلح سازماندهی شده بود که در ماه نوامبر توسط افسر پلیس آمریکا کشته شد.از طرف دیگر حدود یکصد و 20 نفر از معترضان آمریکایی نیز در فرگوسن تظاهرات آرام برپا کردند و شعارهایی علیه خشونت پلیس آمریکا سردادند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها