امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135822
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری دومین یادواره سوره‌های سرخ، صبح امروز با حضور رحیم قربانی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری دومین یادواره سوره‌های سرخ، صبح امروز با حضور رحیم قربانی رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ در محل بسیج دانشجویی برگزار شد.

در این نشست، قربانی با اشاره به فعالیت‌های سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ گفت: این سازمان در عرصه راه‌اندازی مراکز تخصصی حفظ، مهدها و مکتب‌های قرآنی، نهضت قرآن‌آموزی، فعالیت‌هایی را آغاز کرده و تلاش بر این است تا بزرگترین شبکه فعالیت‌های قرآنی مردمی توسط این سازمان فعال شود که یکی از این موضوعات بحث شناسایی و معرفی شهدای قرآنی است.

همکاری نهاد‌های قرآنی در شناسایی 246 شهید تهران بزرگ

وی از همکاری نهادهای مختلف قرآنی در خصوص معرفی و شناسایی شهدای قرآنی خبر داد و گفت: در این زمینه نهادهایی از جمله شورای عالی قرآن، شبکه و رادیو قرآن، اتحادیه تشکل‌ها و اتحادیه مؤسسات قرآنی، معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، خبرگزاری‌های ایکنا و فارس و نهادهای دیگر قرآنی با همکاری هم ستاد یادواره شهدای قرآنی را تشکیل دادند و دبیرخانه این ستاد در سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ مستقر شد که از سال گذشته کار شناسایی شهدا آغاز و در اولین یادواره حدود 200 شهید قرآنی تهران شناسایی شدند. همچنین امروز 246 شهید قرآنی شناسایی و به دنبال آن یک جریانی در کشور به راه افتاده که چند استان هم به شناسایی شهدای قرآنی پرداخته و یادواره‌ای هم برگزار کردند.

شناسایی 1145 شهید قرآنی در سطح کشور

قربانی از شناسایی هزار و 145 شهید قرآنی در سطح کشور خبر داد و گفت: بعد از فراخوان اعلام‌ شده حدود 2 هزار و 600 شهید به ما معرفی شد، اما فعلاً هزار و 145 شهید قرآنی به تأیید رسیده که 246 نفر از آنها مربوط به تهران بزرگ هستند که هدف ما این است که این عزیزان را به عنوان الگوهای سبک زندگی به مردم معرفی کنیم.

برگزاری دومین یادواره با حضور بیش از 7 هزار 500 نفر

قربانی از برگزاری دومین یادواره سوره‌های سرخ از ساعت 14 تا 17 روز 9 دی‌ماه خبر داد و گفت: دومین یادواره روز 9 دی‌ماه با حضور بیش از 7 هزار و 500 نفر از خانواده‌های شهدا و اهالی قرآن برگزار می‌شود که در آن 250 حلقه 30 نفره تشکیل و قرار است در همان روز برای هر شهید یک ختم قرآن انجام بدهند. البته در این مراسم به نمایندگی از هر استان، یک خانواده شهید حضور پیدا می‌کند. همچنین اعضای این حلقه‌ها با خود عهد می‌بندند که در طول سال پنج فعالیت برای شهدا انجام بدهند.

رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ در خصوص دلایل انتخاب روز 9 دی‌ماه برای برگزاری یادواره گفت: قرآن کریم بصیرت‌بخش است و شهدا هم مانند آیات قرآن مقدس هستند، این افراد می‌توانند مانند چراغ راهنما باشند از این رو دومین یادواره شهدای قرآنی با شعار «شهدای قرآنی پرچمداران بصیرت» در روز 9 دی‌ماه برگزار می‌شود.

رونمایی از 40 مستند شهدای قرآنی در یادواره سوره‌های سرخ

قربانی از ساخت 40 مستند شهدای قرآنی خبر داد و گفت: یکی از فعالیت‌های جانبی این یادواره ساخت 40 مستند برای شهدای قرآنی است که در روز 9 دی‌ماه رونمایی می‌شود، همچنین تندیس شهدای قرآنی در این مراسم رونمایی خواهد شد و قرار است این تندیس در یکی از میدان‌های تهران ساخته شود.

تجلیل از خانواده شهدای فتنه 88 در یادواره شهدای قرآنی

وی از تشکیل گروه تواشیح توسط مجمع گروه‌های تواشیح تهران در این مراسم خبر داد و گفت: یکی دیگر از برنامه‌های یادواره سوره‌های سرخ، تشکیل گروه تواشیح توسط مجمع گروه‌های تواشیح تهران است که در این برنامه به ارائه آثار قرآنی می‌پردازند، همچنین در این مراسم، 9 خانواده شهید قرآنی و 9 خانواده از شهدایی که در فتنه 88 به شهادت رسیدند تجلیل خواهد شد.

قربانی در خصوص دیگر فعالیت‌های جانبی یادواره سوره‌های سرخ گفت: یکی از فعالیت‌های جانبی یادواره سوره‌های سرخ، تهیه 114 قطعه تلاوت با آیات مرتبط با ایثار و شهادت توسط شورای عالی قرآن است، همچنین جامعه قرآنی چهارشنبه هرهفته به دیدار یکی از خانواده‌های شهدا می‌روند که این دیدار توسط شبکه قرآن و رادیو قرآن و خبرگزاری‌ها پوشش داده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها