امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135834
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محمد اصفهانی که آلبوم «شکوه»  با صدای وی منتشر و عرضه می‌شود گفت: خوشبختانه مراحل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محمد اصفهانی که آلبوم «شکوه»  با صدای وی منتشر و عرضه می‌شود گفت: خوشبختانه مراحل تکثیر این آلبوم پشت سر گذاشته شده و «هنر اول» که شرکت توزیع کننده اثر است، فردا هشتم دی ماه  1393، این آلبوم را روانه بازار می‌کند.

آلبوم«شکوه» محتوی یک سی دی صوتی(شامل 5 قطعه) و یک دی وی دی تصویری(شامل4 قطعه) است. به این معنی که برای چهار قطعه صوتی «قاب، دیدار، سراب و ماهیا» کلیپ ساخته شده و تنها قطعه «ابر» است که به صورت صوتی منتشر می‌شود و کلیپی برای آن ساخته نشده است.

آلبوم «شکوه» به سفارش معاونت فرهنگی هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) منتشر شده است.  اصفهانی در پاسخ به این‌که نهاد سفارش ‌دهنده تا چه اندازه بر چگونگی انتخاب اشعار و تولید اثر اعمال سلیقه کرده است گفت: حدود 10 سال پیش موسسه نشر آثار امام از من خواست در قالب یک مجموعه، هم بخشی از شعرهای ایشان را بخوانم هم برخی شعرها که درباره امام سروده شده را؛  در پاسخ گفتم: امام را دوست دارم و به ایشان ارادت می ورزم اما تنها در مدح 14 معصوم می‌خوانم و یقین دارم خود ایشان هم، مدح و مداحی را دوست ندارند. در نتیجه توافق شد به میراث امام خمینی که همان شهدا و جانبازان هستند پرداخته شود. از سوی دیگرمن هرگز به چشم یک کار سفارشی به آلبوم«شکوه» نگاه  نکردم و بدین ترتیب شعرهایی درباره شهیدان و جانبازان و خانواده‌‌هایشان با مضامین انتقادی- اجتماعی و بعضا عاشقانه خواندم.

اصفهانی در پاسخ به اینکه آلبوم «شکوه» چه حرف جدیدی برای نسل امروز دارد که نه جنگ را دیده و نه اطلاعات درستی از آن دوران دارد، بیان کرد: ما در این آلبوم کوشیدیم به دور از هر نوع تعصب و مقدس نمایی و مصلحت اندیشی به تحلیل گوشه ای از حقایق دفاع مقدس در قالب موسیقی بپردازیم. مثلا در زوایایی از این دیدگاه انتقادی که کمتر هم به آن پرداخته شده هستند مادران شهیدی که با دیدن برخی ناهنجاری‌های اجتماعی گاه در دل از خود می‌پرسند: فرزندان ما چرا از جان خود گذشتند؟!

قطعات «قاب» با ترانه عبدالجبار کاکایی و موسیقی علیرضا کهن دیری، «دیدار» با غزلی از  پیر جماران و موسیقی مجید اخشابی و غلام رضا صادقی ، «سراب » بر اساس مثنوی سیدحسن حسینی و موسیقی علیرضا کهن دیری ، «ابر» با موسیقی غلام رضا صادقی ومجید اخشابی براساس غزلی از مشفق کاشانی و «ماهیا» با ترانه ای از علیرضا قزوه و موسیقی پدرام کشتکار در آلبوم«شکوه» گنجانده شده است.

آلبوم«شکوه» با صدای محمد اصفهانی از فردا، هشتم دی ماه و به همت موسسه«هنر اول» توزیع می‌شود و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار