امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135847
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه موسیقی سنتی هندوستان که به دعوت مرکز فرهنگی هند به ایران دعوت شد به سرپرستی معین الدین خان ، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروه موسیقی سنتی هندوستان که به دعوت مرکز فرهنگی هند به ایران دعوت شد به سرپرستی معین الدین خان ، هنرمند صاحب نام موسیقی هند ساعت 18 روز 5 دی ماه در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه پرداخت و دومین کنسرت این گروه در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

اعضای این گروه چهار نفره با حضور معین الدین خان، صابر خان، محسن خان و گانشیام رائو به اجرای قطعاتی از موسیقی بدون کلام سنتی هندوستان پرداختند که این دو اجرا با استقبال قابل توجه علاقمندان به موسیقی هند همراه بود.ایرج نوذری هنرمند سینما و تلویزیون نیز یکی از میهمانان اجرای این برنامه در شامگاه شنبه 6 دی ماه بود.

معین الدین خان سرپرست گروه موسیقی سنتی هندوستان در پایان اجرای دومین کنسرت اظهار داشت:برای نخستین بار بود که خارج از هندوستان شاهد برگزاری کنسرت موسیقی سنتی هند با این شور و هیجان بودم. من سابقه اجرای برنامه در بسیاری از کشورهای جهان را داشتم اما در مورد این اجرا باید بگویم فکر نمی کردم دو ملت هند و ایران تا این حد به یکدیگر نزدیک باشند. مخاطبان ایرانی علاقه زیادی نسبت به موسیقی هند نشان دادند و همینطور موسیقی هند را بسیار خوب می شناسند و می فهمند که این برای من و سایر نوازندگان بسیار جالب و عجیب بود.

معین الدین خان افزود:ما احساس کردیم در وطن خودمان و در بین اعضای خانواده خودمان مشغول اجرای برنامه هستیم ، خصوصا اجرای دوم در نگارخانه فرهنگسرای نیاوران بسیار زیبا و به یادماندنی بود. برنامه در یک فضای زیبا و کاملا هنری برگزار شد که جو صمیمی را حاکم ساخته بود و برای اعضای گروه بسیار دلنشین بود.

دکتر عبدالسمیع مسئول فرهنگی سفارت هندوستان نیز پس از برگزاری این برنامه ضمن قدردانی از معاونت هنری وزارت ارشاد و بنیاد آفرینش های هنری نیاوران گفت:از همکاری مسئولان وزارت ارشاد خصوصا آقای مرادخانی در برگزاری این برنامه خصوص تشکر می کنم همینطور از آقای سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران که شرایط لازم برای برگزاری این برنامه خوب هنری را فراهم کردند. فضای مجموعه نیاوران مکان بسیار جالب و مناسبی برای اجرای این برنامه بود و حضور چشمگیر علاقمندان و استقبال مخاطبان هم نشان می داد که این برنامه هنری با موفقیت برگزار شده است. امیدوارم اینگونه برنامه ها تاثیر مناسبی در گسترش روابط و همکاری های فرهنگی و هنری هندوستان و ایران داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار