امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135848
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شش جلد کتاب از داستان‌های هزار و یک شب با عنوان «بهترین داستان‌ها ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شش جلد کتاب از داستان‌های هزار و یک شب با عنوان «بهترین داستان‌ها از مجموعه هزار و یک شب» در قالب یک کتاب ویژه کودکان و نوجوانان از سوی گروه کودک و نوجوان فانوس دریایی به زبان اسپانیولی منتشر شد.

این کتاب‌ها نوشته حسین فتاحی و تصویرگری فرهاد جمشیدی است که اسامی این کتاب‌ها عبارت است از «ماهیگیر و دیو»، «حکیم و رویان»، «شاهین و پادشاه»، «بچه شیر و آدمیزاد»، «دراج و لاک پشت‌ها» و «قاضی پنج ساله» که در قالب یک جلد برای مخاطبان اسپانیولی زبان منتشر شده است.

این مجموعه شش جلدی پیش از این از سوی انتشارات قدیانی به فارسی منتشر شده و اکنون در قالب قراردادی و با حمایت انتشارات قدیانی اجازه ترجمه و انتشار این کتاب‌ها به زبان اسپانیولی به گروه کودک و نوجوان اسپانیولی زبان فانوس دریایی واگذار شد.

این کتاب 101 صفحه‌ای به منظور توزیع در منطقه آمریکای لاتین ترجمه و منتشر شده و این نخستین باری است که داستان‌هایی از کتاب هزار و یک شب به زبان اسپانیولی همراه با تصویرگری برای مقطع کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

 

 

بر اساس این گزارش مردم آمریکای لاتین به خوبی داستان‌های کتاب هزار و یک شب را می‌شناسند و به این کتاب علاقه بسیار زیادی دارند و پیش‌بینی می‌شود با استقبال خوبی روبرو شود.

گروه کودک و نوجوان اسپانیولی زبان فانوس دریایی اقدام به ترجمه و انتشار آثار کودک و نوجوان ایرانی به زبان اسپانیولی می‌کند و با انتشار این مجموعه تعداد آثار منتشر شده از سوی این مجموعه به 52 عنوان کتاب رسیده است.

همچنین به زودی این شش کتاب که اکنون به صورت یک جلد منتشر شده به صورت شش جلد مجزا نیز منتشر خواهد شد. تاکنون هفت عنوان کتاب از آثار انتشارات قدیانی به زبان اسپانیولی منتشر شده است.

گروه کودک و نوجوان اسپانیولی زبان فانوس دریایی تاکنون آثاری از سیدمهدی شجاعی، مصطفی رحماندوست، آناهیتا تیموریان، غلامرضا حیدری ابهری، فریبا کلهر، مهدی حجوانی، سرور کتبی، محمود جوانبخت، احمد عربلو، علی میرزابیگی، رضا موزونی، کلر ژوبرت، محسن چینی فروشان، زهره پریرخ، سوسن طاقدیس، یحیی علوی فرد و آفرین میرشاهی را به زبان‌های اسپانیولی و پرتغالی ترجمه و منتشر کرده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها