امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135853
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران با تمجید از آثار استاد شیرچی گفت: شیرچی در این فضا ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران با تمجید از آثار استاد شیرچی گفت: شیرچی در این فضا تجربه‌ های جدیدتری را در معرض دید عموم قرار داده که به نظرم هم با استمرار گذشته کاری ایشان همخوانی دارد هم با فضای مطلوب نسل جوان امروز نزدیک است. تنوع بسیار خوبی از نظر خط و رنگ در آثار دیده می‌شود.

وی ادامه داد: ابعاد کار هم در پهنای خیلی متفاوت عرضه شده که همه اینها فضاهای جالب و زیبایی را برای بیننده خلق می کند. چیزی که در آثار شیرچی بسیار مورد توجه و خاص است این است که آثار وی تکرار گذشته نیست و در عین حال منقطع از گذشته  هم نیست و به نظرم آثار جدید ایشان دارد به سمت بیشتر استفاده کردن از رنگ و به کارگیری المان های نقاشی پیش می رود و مطلوبیت آثارش به خاطر نگاه نو و جدید این هنرمند روز به روز بیشتر می شود.

مسجدجامعی حمایت از آثار هنرمندان را بخشی از وظایف سازمان های شهرداری در حوزه فرهنگی و هنری بیان داشت و گفت: اعتبار لازم برای حمایت از هنرمندان به خصوص در حوزه تجسمی در اختیار ارگان‌‌های مرتبط با شهرداری وجود دارد و تا جایی که می‌دانم اقدامات خوبی در این زمینه انجام می شود چرا که به نظر من این آثار باید در فضای  عمومی در معرض دید قرار گیرد و امیدوارم خرید آثار هنری از طرف نهاد های فرهنگی کشور جهت نشان دادن آن به عموم مردم با سرعت بالاتری انجام شود.

نمایشگاه «اسرافیل شیرچی» 5 دی ماه  در فرهنگسرای نیاوران با نمایش 83  اثر از این هنرمند شهیر ایرانی گشایش یافت و علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند به فرهنگسرای نیاوران واقع در انتهای خیابان پاسداران، مقابل پارک نیاوران  مراجعه کنند. این نمایشگاه  تا 17 دی ماه، هر روز از ساعت ١٠ تا ١٩ (روزهای تعطیل از ساعت ١٤ تا ١٩) میزبان علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها