امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13586
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۲۶
تعداد بازدید: 205
«محمد علی حکیم» مدیر خبرگزاری عراقی «النخیل» در گفت‌وگو با خبرنگار بخش بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت انتخابات ...

«محمد علی حکیم» مدیر خبرگزاری عراقی «النخیل» در گفت‌وگو با خبرنگار بخش بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت انتخابات ایران همان‌گونه که رهبر فرزانه جمهوری اسلامی ایران فرمودند، یک حماسه سیاسی بود و مردم ایران ثابت کردند که دموکراسی حاکم بر کشورشان از بهترین نمونه‌ها در جهان است.

وی افزود: همان‌طور که اعلام شد، مشارکت مردمی در انتخابات دیروز ایران بیش از 70 درصد بود و این یک پیروزی بزرگ برای این کشور به شمار می‌رود. در چنین شرایطی، کشورهای عربی منطقه به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس باید دموکراسی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران را الگوی خود قرار دهند.

مدیر خبرگزاری «النخیل» تاکید کرد: کشورهای عربی از پادشاهی بودن حکومتشان و میراثی بودن آن در هراس هستند و از الگو‌گیری از جمهوری اسلامی ایران پرهیز می‌کنند. یکی از این نمونه‌ها کشور قطر است. همان طور که در رسانه‌ها اعلام شد، «حمد بن خلیفه آل ثانی» امیر این کشور، حکومت خود را به پسرش واگذار خواهد کرد. اما در ایرام مردم با حضور در پای صندوقهای رای، رئیس جمهور خود را انتخاب کردند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران دیروز پس از آنکه رای خود را به صندوق انداخت، فرمود  اظهارات مقامات آمریکایی که گفته‌اند ما انتخابات ایران را قبول نداریم، هیچ‌گاه اهمیتی برای مردم ایران نداشته و ملت همیشه خودش تشخیص داده که به چه چیزی نیاز دارد و مصلحت کشور در چیست و بر همان اساس نیز انتخاب کرده و خواهد کرد. مشارکت بیش از 70 درصد مردم ایران نیز نشان داد که قبول داشتن یا نداشتن این انتخابات از سوی غربی‌ها اهمیتی برای این مردم ندارد. مردم ایران بار دیگر با این حضور حماسی خود، مشت محکمی به آمریکا، اسرائیل و دشمنان منطقه ای کشور خود وارد کردند.

حکیم بار دیگر تاکید کرد که کشورهای عربی باید از دموکراسی ایران درس بگیرند تاریخ انتخابات جمهوری اسلامی ایران نشانه داده که در هر دوره‌ یکی از طیف‌های سیاسی این کشور توانسته پیروز انتخابات شود، افراد مستقل، اصلاح طلبان و اصولگرایان هر یک به نوبه خود توانسته اند سکان ریاست جمهوری ایران را به دست بگیرند و در دور جدید انتخابات نیز تا به این لحظه هنوز به طور نهایی مشخص نیست که پیروز میدان کیست و این صندوق‌های رای است که تعیین کننده این مسئله است.

مدیر خبرگزاری النخیل تصریح کرد که دموکراسی در ایران به همراه حکمت رهبری در این کشور می‌تواند الگوی خوبی برای کشورهای عربی منطقه باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها