امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135865
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۴
تعداد بازدید: 207
عباسعلی نورا نماینده دوره‌های پنجم و هشتم مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد قابلیت‌های بخش

عباسعلی نورا نماینده دوره‌های پنجم و هشتم مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد قابلیت‌های بخش کشاورزی برای خروج از اقتصاد نفتی گفت: برای خروج از اقتصاد وابسته به نفت باید برنامه‌ریزی جامعی در سه مرحله کوتاه، میان و بلند مدت داشت.

وی افزود: قابلیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی برای رهایی از اقتصاد وابسته به نفت وجود دارد، اما برای استفاده از این قابلیت‌ها باید در سند بودجه برنامه‌ریزی کرد.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: لایحه بودجه همچون سال‌های قبل به صورت سنتی به مجلس ارائه شده و مؤید نجات اقتصاد از وابستگی به نفت نیست.

نورا اظهار داشت: برای استفاده از فرصت‌های طلایی کشور به جای وابستگی به نفت لازم است که از مردم کمک بگیریم و شرایط را به صورت کاملا روشن برای مردم شفاف‌سازی کنیم و با بهره‌گیری از اقتصاد مقاومتی گام‌هایی در این مسیر برداشته شود.

وی افزود: فرصت‌ها را باید در بخش‌های مختلف دسته‌بندی کرد، به عنوان مثال از واردات محصولات کشاورزی که توان و شرایط تولید آن در داخل فراهم است، جلوگیری کنیم و در مقابل به صادرات محصولات کشاورزی بپردازیم که هم ارزآوری خوبی برایمان داشته باشد و هم با توجه به مشکلات کم آبی باعث ضرر و زیان برایمان نشود.

نورا اظهار داشت: ارائه الگوی کشت به کشاورزان و بهره‌گیری از آن برای کشت محصولات کشاورزی با توجه به قابلیت‌های هر منطقه یکی از روش‌هایی است که از طریق آن می‌توان به شیوه منطقی و اصولی به امر کشاورزی پرداخت.

این استاد اقتصاد تصریح کرد: توزیع محصولات تولیدی کشاورزان در بازار و مبارزه با واسطه‌ها یکی از معضلات بخش کشاورزی است، زیرا در این بخش به جای آنکه کشاورز سود اصلی را ببرد، غالبا واسطه‌ها و دلالان سودهای هنگفتی را حاصل می‌کنند.

نورا بیان داشت: قطع دست واسطه‌ها از بخش کشاورزی قطعا موجب افزایش درآمد کشاورزان می‌شود و بطور قطع افراد بسیاری به سمت کشاورزی روی می‌آورند.

نماینده دوره‌های پنجم و هشتم مجلس با بیان اینکه نباید به رفع تحریم‌ها امید داشت، تصریح کرد: به لحاظ سیاسی نباید به دنیای بیرون و برداشتن تحریم‌ها دل بست زیرا این مسائل در مقابل پیشرفت‌ها عامل بازدارنده است و فرصت‌های ارزشمند را از ما می‌گیرد.

انتهای پیام/ب

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها