امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135867
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۴
تعداد بازدید: 290
احمد جباری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره پیگیری‌های مجلس از فعالیت ایرلاین اوکراین اینترنشنال در

احمد جباری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره پیگیری‌های مجلس از فعالیت ایرلاین اوکراین اینترنشنال در ایران و شواهدی دال بر مالکیت بخشی از سهام ایرلاین توسط صهیونیست‌ها، اظهار داشت: به هر حال وقتی ما از ایران پرواز به یک کشور برقرار می‌کنیم، متقابلاً آن کشور هم پرواز به ایران برقرار می‌کند و این مورد توافقی عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر شرکت هواپیمایی ماهان پرواز ‌تهران - کی‌اف را راه‌‌اندازی کند متقابلاً‌ از اوکراین نیز یک شرکت هواپیمایی طی توافقات حاصله، پرواز کی‌اف - تهران را راه‌‌اندازی می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: طبق بررسی‌هایی که انجام شده اما هنوز به قطعیت نرسیده‌ یکی از صهیونیست‌ها در مصاحبه‌ای در اوکراین، اعلام کرده است که 17 درصد سهام شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال را خریداری کرده ‌‌و تایعیت وی صهیونیستی است.

وی با تأکید بر اینکه قطعاً هر گونه همکاری با صهیونیست ممنوع است، بیان کرد: این موضوع که مالک این ایرلاین صهیونیستی هست یا نه و اینکه آیا اجازه پرواز اوکراین اینترنشنال به ایران صادر می‌شود یا خیر، مسائلی است که در حیطه اختیارات شورای عالی امنیت ملی است و آنها باید در این مورد نظر بدهند.

جباری یادآور شد: این جانب به عنوان رئیس کمیته حمل‌ونقل مجلس در بررسی‌های خود هنوز به یقین نرسیده‌ایم، آیا واقعاً یکی از سهامداران شرکت اوکراینی که به ایران پرواز دارد ریشه صهیونیسم دارد، اما ظاهراً مالک اصلی و شناخته شده ایرلاین اوکراینی تابعیت صهیونیست ندارد.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران بیان کرد: به کمیسیون عمران اعلام کرده‌ایم که مکاتبه رسمی با سازمان هواپیمایی کشوری داشته باشد و این قضیه را هم بررسی کند، البته سازمان هواپیمایی کشوری هم نمی‌تواند به تنهایی در این مسأله ورود کند، زیرا بحث به شورای عالی امنیت ملی مربوط است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: به هر حال باید بررسی کنیم که آن شرکتی که فرد صهیونیستی اعلام کرده 17 درصد سهام آن را خریداری کرده واقعاً همین ایرلاین اوکراینی است یا خیر.

وی تأکید کرد: به هر حال این ابهامات در روزهای آینده با پیگیری‌های کمیته حمل و نقل و نیز اعضای کمیسیون عمران مجلس برطرف و نتیجه اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس چند ماهی است که یک شرکت هوایپمایی اوکراینی که ظاهرآً بخشی از مالکیت ان در اختیار‌فردی صهیونیستی است‌، با مجوزهایی اقدام به جابه‌جایی مسافر از خاک ایران به کشور اوکراین می‌کند؛ «آرون مایبرک» ‌از مالکان شرکت اوکراین اینترنشنال در مصاحبه مطبوعاتی خود در 27 نوامبر 2014 که در رسانه‌های اوکراینی نیز منتشر شد، گفته است که «من یک شهروند اسرائیلی هستم و پاسپورت اوکراینی ندارم».

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها