امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135895
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه مراسم مجلس و دفاع مقدس که امروز در ساختمان مشروطه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه مراسم مجلس و دفاع مقدس که امروز در ساختمان مشروطه مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره انتقادات دیروز نمایندگان از اظهارات وی درباره گزارش دیوان محاسبات درباره برداشت 4 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی گفت: انشاءالله روز چهارشنبه با سخنگوی دولت در این باره سخن خواهم گفت.

وی با تاکید بر لزوم حفظ قداست مراسم امروز مجلس افزود: علاقمندم که در این مورد بعدا صحبت کنم.

نوبخت در مورد بودجه دفاعی کشور در لایحه بودجه 94 با اشاره به اینکه در حد مقدور این بودجه اختصاص داده شده است، گفت: این بودجه پیشنهادی تقدیم مجلس شده و کمیسیون‌های مختلف از جمله کمیسیون تلفیق می‌تواند راجع به این بودجه اظهارنظر کند و هر کجا که لازم است تقویت شود و امکان آن وجود دارد اصلاح صورت گیرد..

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه بعضی معتقدند دولت بودجه دفاعی کشور را افزایش اندکی داده است، اظهار داشت: این لایحه پیشنهاد از سوی دولت است و مجلس هر کجا بخواهد می‌تواند اضافه یا کم کند و فصل‌الخطاب حرف مجلس است.

نوبخت در بخش دیگری از این گفت‌وگو در مورد وام 50 میلیونی مسکن به نیازمندان گفت: این وام برای مسکن حمایتی و از محل 1300 میلیارد تومانی است که در تبصره 21 و اکنون هم آئین‌نامه آن در حال تدوین است و این متعلق به لایحه بودجه 1394 است و انشاءالله پس از تائید مجلس آئین‌نامه اجرایی را نوشته و تعیین خواهیم کرد که چه کسانی واجد دریافت این وام خواهند بود.

نوبخت در ادامه در مورد قیمت نفت گفت:‌عربستان برخلاف کشور ما که اعداد و ارقام بودجه را ارائه می‌کنیم سر جمع عدد و میزان مبالغ و مقادیری فروش نفت را ارائه می‌کند.

وی با اشاره به اخبار رسانه‌ها مبنی بر پیش‌بینی نفت 80 دلاری در بودجه نفتی عربستان، بیان داشت:‌هر چه قیمت نفت را کمتر ببینیم ضریب اطمینان بیشتر است. در سال گذشته هم که قمیت نفت بالای 108 دلار بود با توافق دولت و مجلس روی 100 دلار توافق کردیم و باز هم اگر مجلس تشخیص دهد که به واسطه بالا بردن ضریب اطمینان باید نفت روی قیمت کمتری بسته شود می‌تواند این را اعمال کند.

سخنگوی دولت در ادامه گفت: آنچه که از منابع نفتی در بودجه داریم فقط 71 هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که بودجه عمومی ما 267 هزار میلیارد تومان و بودجه کل کشور 838 هزار میلیارد تومان است. اما سهم نفت 71 هزار میلیارد تومان است.

وی با طرح احتمال پایین‌تر رفتن قیمت نفت و رسیدن آن به بشکه‌ای 34 یا 35 دلار افزود: در این صورت 35 هزار دلار کمتر به دست می‌آوریم اما قابل کنترل است زیرا از تخصیصی که روی اعتبارات عمرانی داریم متوجه خواهیم بود که آن مقدار که به خزانه م‌آید تخفیف دهیم.

نوبخت با یادآوری اینکه همین الان نیز همه منابع پیش‌بینی در بودجه سال 93 تحقق نیافته است،‌ گفت: این در حالی است که اعتبارات استانی صددرصد خرج کرده‌ایم و اعتبارات عمرانی را به میزان 68 درصد پرداخت کرده‌ایم.بنابر این اگر درآمد پیش‌بنیی شده حاصل نشود می‌توانیم با مدیریت تخصیص می‌توانیم کشور را اداره کنیم.

وی در تعریف کسری بودجه اظهار داشت: کسری زمانی رخ می‌دهد که بودجه تحقق نیافته و ما بخواهیم هزینه نیز انجام دهیم اما اگر درآمد تحقق نیابد و هزینه دیگری نداشته باشیم در این زمان عدم تحقق رخ داده است. نه کسری بودجه.

معاون برنامه‌ریزی دولت از به پایان بردن سال جاری بدون کسری بودجه خبر داد و گفت: با همفکری تلاش می‌کنیم پیشنهادات مجلس شورای اسلامی هم به لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه 94 اضافه شود تا کار مطمئن‌تر به پیش رود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها