امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13591
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۳
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، نصرت‏الله حسنی ظهر امروز در جلسه‏ای با حضور مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، نصرت‏الله حسنی ظهر امروز در جلسه‏ای با حضور مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان و مدیران مرکز تحقیقات منابع طبیعی و امور دام استان سمنان، روند توسعه کشت گیاهان دارویی را در استان سمنان بررسی کرد.

وی در این جلسه که در دفتر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تشکیل شد، گفت: در استان سمنان، 130 گونه گیاهان دارویی شناسایی و طرح‏های خوبی برای تجاری‏سازی آن انجام شده است.

رئیس مرکز تحقیقات منابع طبیعی و امور دام استان سمنان افزود: طرح تغییر الگوی کشت در گیاهان دارویی و جایگزینی گیاهان با راندمان بالا در سمنان در حال اجرا بوده و تجاری‏سازی و تولید انبوه از برنامه‏های این مرکز است.

رئیس ستاد گیاهان دارویی معاونت علمی و فن‏آوری ریاست جمهوری نیز گفت: سیاست این ستاد، توسعه کشت همراه با حرکت مطلوب صنایع وابسته به آن است.

محمدحسن عصاره عنوان کرد: در مسیر توسعه، حلقه اول کشت و حلقه‏های بعدی، فعال کردن بخش صنعت لازم برای این امر است و با عجین شدن کشت با صنعت، توسعه پایدار ایجاد می‏شود.

وی افزود: اهلی کردن گونه‏ها هم یکی از برنامه‏های مهم تحقیقات است تا افزایش ماده مؤثر محقق شود؛ اما تاکنون از دو هزار و 350 گونه گیاهان دارویی در کشور، تعداد کمی اهلی شده است.

رئیس ستاد گیاهان دارویی معاونت علمی و فن‏آوری ریاست جمهوری افزود: حمایت از شرکت‏های دانش‏بنیان در این حوزه از دیگر برنامه‏های اصلی ستاد است و برای موفقیت در توسعه گیاهان دارویی باید تمام حلقه‏های کار از تولید تا فرآوری دیده شود.
انتهای پیام/2249/م30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها