امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135932
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز (دوشنبه) در سخنانی در همایش «نقش قوه مقننه در ثبت و ضبط آثار و ارزش‌های دفاع مقدس» که در ساختمان مشروطه مجموعه بهارستان برگزار شد، اظهار داشت: دیروز دفاع مقدس را داشتیم و جنگی به کشور و انقلاب ما تحمیل شد توسط زیاده‌خواهان و متجاوزین که هدفشان براندازی نظام و انقلاب بود.
وی افزود: وقتی به اسناد نگاه می‌کنیم حقیقتا به این باور می‌رسیم که شروع کننده و ادامه دهنده جنگ تحمیلی، آمریکایی‌ها بودند و بسیار تلاش کردند تا نظام جمهوری اسلامی را با یک چالش جدی براندازانه مواجه کنند، پیر انقلاب و نظام در جنگ تحمیلی پیش افتاد و ملت به دنبال حضرت امام (ره) و رزمندگان حماسه‌هایی آفریدند و دفاع مقدس به این شکل تاریخی و تاریخ‌ساز شد و پر از ناگفته‌‌هایی است که بایستی در آینده بیان شود که البته برای بیان این ناگفته‌ها نیازمند تمهیداتی هستیم.
جزایری در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: یک چند دهم اقداماتی که بایستی در مورد دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف انجام شود، تاکنون صورت نگرفته که البته امیدوارم در آینده با همت بالای مسئولان این مهم صورت پذیرد.
وی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: امروز هم بایستی همان دفاع جانانه دیروز را رقم بزنیم، دشمن وقتی دید در عرصه نظامی نمی‌تواند به اهدافش دست یابد، جنگ نرم را آغاز کرد، امروز ما در یک شرایط جنگی و پر از هجمه‌های مختلف و رنگارنگ هستیم و باید باور کنیم که مورد حمله و هجوم دشمنان قرار داریم. جنگ دیروز تا حدودی باور شد و جنگ امروز با آن باور حقیقی که بایستی پیش بیاید، خیلی فاصله دارد، اسناد دشمن می‌گوید که یک جنگ تحمیلی درازمدت نسبت به ایران طراحی کردند البته به عینه شاهدیم که مورد هجمه دشمنان هستیم و در شبیخون نظامی و جنگی قرار داریم.
معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه سخنانش یادآور شد: این باور باید در جامعه و مدیران ما و ملت ایران و قوانین ما وجود داشته باشد اما نیست لذا دفاع مناسبی هم در برابر آن صورت نمی‌گیرد، باید باورمان شود که حقیقتا نیازمند این باور هستیم که هجمه‌های دشمن چند برابر گسترده‌تر و عمیق‌تر از جنگ تحمیلی است و این جنگ با جنگی که دیروز وجود داشت متفاوت است، جنگ امروز با جغرافیا کار ندارد بلکه با مغز و روح انسان‌ها کار دارد و به دنبال تخریب و تغییر در ترجیحات و اولویت‌های ماست، امروز در شرایطی هستیم که نیازمند جا افتادن واژه‌ای به عنوان فرهنگ دفاعی هستیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار