امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135933
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد باقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی دولت امروز دوشنبه در اولین همایش نقش قوه مقننه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد باقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی دولت امروز دوشنبه در اولین همایش نقش قوه مقننه در ثبت و حفظ آثار دفاع مقدس که در سالن مشروطه مجلس شورای اسلامی برگزار شد با تأکید بر مطلوبیت دفاع برای همه ملت‌ها و فرهنگ‌ها، شکل این دفاع را متفاوت خواند و اظهار داشت: حتی آنها که بسیار از صلح سخن می‌گویند، به دفاع اعتقاد دارند.

وی از مقدس‌ بودن به عنوان وجه تمایز دفاع ما با دیگر ملت‌ها یاد کرد و با یادآوری اینکه تاریخ اقوام و ملل مشهون مبارزات و مخاصمات خونین است، افزود: از همان هبوت آدم بر زمین جمعی با جمع دیگر عداوت داشتند و در ادامه نیز در مقاطع دیگر تاریخی از جمله در صدر اسلام، میان قبایل و بعدها در جریان جنگ‌های جهانی میلیون‌ها انسان کشته شدند.

نوبخت با تأکید بر اینکه دفاع از آیین و مکتب در درجه رفیعی قرار می‌گیرد به پاره کردن قرارداد الجزایر توسط صدام و تجاوز نیروهای بعثی به خاک کشورمان اشاره کرد و ادامه داد: اگر فرزندان کشور صرفا برای دفاع از خاک هم به نبرد می‌رفتند، مطلوب و حتی مقدس بود، اما درجه این تقدیس زمانی قابل درک است که ما به فلسفه این اختلاف توجه کنیم.

وی اختلاف میان ایران و رژیم بعث را عمیق‌تر از یک مسئله مرزی عنوان کرد و با یادآوری تلاش دشمن برای ترور مغزها و زبان‌های گویای جمهوری اسلامی که علم نه شرقی نه غربی را برداشته بود، خاطرنشان کرد: عراق با 11 لشکر مکانیزه به پیکره ایران حمله کرد و البته این تنها صدام نبود که به ما هجوم آورد.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه دفاع از کشور محدود به عرصه نظامی نیست، بر ضرورت ترویج جلوه‌های اسلام رحمانی و توجه فراکسیون دفاع مقدس مجلس شورای اسلامی به همه جنبه‌ها و ارزش‌های اسلام و انقلاب از جمله عرصه فلسفی و اقتصادی تأکید کرد و گفت: امروز دشمن نه فقط در خصوص مرز، بلکه در مرزهای فکری نیز به جنگ ما آمده است.

وی با یادآوری این نکته که در طول 35 سال گذشته حتی یک روز نیست که در آن توطئه‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی صورت نگرفته باشد، خاطرنشان کرد: اعضای فراکسیون دفاع مقدس مجلس باید صبر و استواری داشته باشند.

معاون برنامه‌ریزی دولت از ضرورت اتحاد در جبهه سیاسی در برابر جبهه متحد شرق و غرب سخن گفت و با اشاره به لزوم تداوم مقابله با دشمن تصریح کرد: فقط 72 شهید کربلا نبودند که به حقانیت امام حسین معتقد بودند، اما بسیاری از آنهایی که به این موضوع اذعان داشتند، به کربلا نیامدند، همان‌گونه که خیلی‌ها نیز می‌دانستند که نظام جمهوری اسلامی بر حق است، اما پای دفاع از آن حاضر نشدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها