امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135938
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز پژوهش‌های مجلس با قرار دادن موضوع طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه و تعداد

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز پژوهش‌های مجلس با قرار دادن موضوع طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه و تعداد نمایندگان در تالار گفت‌وگوی خود، مبادرت به اخذ نظرات کارشناسان، نخبگان، متخصصان و همه علاقمندان در این زمینه کرده است.

بر اساس اصل شصت و چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «هر 10 سال یک بار با در نظر گرفتن عوامل انسانی، جغرافیایی، سیاسی و نظایر آنها حداکثر تا 20 نفر می‌تواند به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه شود»، در حالی که از سال 1378 تاکنون، اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه و اضافه شدن 20 نماینده صورت نگرفته است.

شایان ذکر است در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، در کمیسیون شوراها و امور داخلی طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه به تصویب رسید و مقرر شده است تا این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گیرد، در عین حال جمعی از نمایندگان، طرحی را بر اساس ‹‹پیشنهادهای کارشناسی حوزه‌های مختلف و بررسی‌های انجام شده›› تهیه کرده‌اند که در قالب ‹‹اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها›› قرار است در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

در این راستا مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برای اخذ نظرات و دیدگاه‌های صاحب‌نظران و کارشناسان، این طرح را در تالار گفت‌وگوی این مرکز قرار داده است تا زمینه تبادل نظر و تضارب آرا را در این خصوص فراهم آورد.

از تمام علاقمندان درخواست می‌شود برای اظهارنظر درباره این موضوع به تالار گفت‌وگوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی‌‍‌‌ به آدرس الکترونیکی http://rc.majlis.ir/fa/forum مراجعه کنند.

گفتنی است تالار گفت‌وگوی پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، فضایی مجازی برای حضور گسترده و همزمان اشخاص حقیقی و حقوقی صاحب‌نظر و ذینفع در باب موضوع مورد بحث برای افزایش کیفیت قانونگذاری فراهم آورده است تا از نظرات کارشناسان و متخصصان در امر تقنین استفاده شود.

 انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار