امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135947
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش پاسداشت حماسه 9 دی که با عنوان ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش پاسداشت حماسه 9 دی که با عنوان « پتک جمهوریت بر سر اشرافیت» صبح امروز دوشنبه در لانه جاسوسی برگزار شد، اظهار داشت: وقتی دشمن به قصد حمله به جایی هجوم می‌آورد نیروهای مدافع در شرایط غافلگیری چاره‌ای ندارند جز اینکه امکانات خود را برای دفاع تجهیز کنند و کاری انجام دهند که دسترسی دشمن به منطقه حیاتی با مشکل مواجه شود.
صفارهرندی با بیان اینکه در چنین حالتی برای جلوگیری از هجوم و پیشروی سریع مهاجم از خاکریزهای تاخیری استفاده می‌شود، افزود: این اقدامات برای این است که منطقه اصلی به دست مهاجم نیفتد؛ ما در ماه‌ها و روزهای فتنه سال 88 شاهد نوعی عملیات تاخیری از جانب کسانی که به جریان سلطه جهانی وابستگی داشتند، بودیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: این عملیات تاخیری آنها به منظور جلوگیری از یک آسیب بزرگ بود که به دامن استکبار بین‌المللی و به ویژه آمریکا در حال سرایت کردن بود.
وی با بیان اینکه ما جلوه‌هایی از این اتفاق بزرگ را تحت عنوان بیداری اسلامی شاهد بودیم، یادآور شد: در بیداری اسلامی حیات خلوت سیاسی غرب و پایگاه‌های قابل اطمینان برای جریان استکباری یکی پس از دیگری دستخوش تلاطم شد و هیجانات مردمی آنقدر بالا گرفت که منجر به سقوط برخی از آنها شد.
صفارهرندی ادامه داد:‌ امروز وقتی آمریکایی‌ها می‌بینند که حوزه نفوذ پیشین خود را به صورت سریع و شتابان در خاورمیانه از دست می‌دهند، دست به کار می‌شوند چرا که این کابوس در 4-5 سال گذشته آنها را آزار می‌داد و امروز یک واقعیت محقق شده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر همین اساس به وابستگان داخلی جریان استکبار اشاره و تصریح کرد: کسانی که با درک این موضوع که آمریکا حوزه نفوذ خود را از دست می‌دهد در تهران و برخی شهرها بلوای خیابانی درست می‌کنند، حواس‌شان هست که چه کاری انجام می‌دهند و از این رو نمی‌توان برچسب خیانت بزرگ را از پیشانی آنها پاک کرد.
وی با تاکید بر اینکه این جریان با افراد تحریک شده که در محیط ازدحام حرکتی را انجام دادن فرق می‌کند، خاطرنشان کرد: این موضوع به ویژه بعد از آنکه مقام معظم رهبری موضوع را مشخص کردند و شاخص‌ دادند حائز اهمیت است چرا که ایشان فرمودند کسانی که به دنبال احقاق حق هستند باید از راه قانونی بروند نه مانور خیابانی چرا که این مسیر شرعی و قانونی نیست.
وی به تجمع 25 خرداد سال 88 اشاره کرد و یادآور شد: اگر در آن روز 500 هزار نفر یا به تعبیر خودشان یک تجمع میلیونی بود اما ما شاهدیم که پس از 25 خرداد دیگر چنین جمعیتی نبود و تحلیل رفتند.
صفارهرندی در ادامه تصریح کرد: اینان به خیلی از میتینگ‌های ما برچسب پیک‌نیک می‌زدند. به کوری چشم آنان 22 بهمن ما پیک‌نیک ملت ماست. اما 9 دی از جنس پیک‌نیک‌های خیابانی ما نبود.
وی ادامه داد: 9 دی یک جمعیت فشرده‌ای بود که مصمم به خیابان‌ها آمد تا داستانی را خاتمه دهد و آن داستان فتنه بود که این کار را هم کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: 9 دی در طول تاریخ پس از انقلاب به لحاظ حجم جمعیت و هدف‌دار بودن جمعیت بی‌بدیل است و تنها قابل تشبیه به عاشورا و تاسوعای سال 57 است. حال آیا این روز ملی نیست؟
صفارهرندی گفت: کسانی که عزاداری‌هایشان در شام غریبان کشته‌شدگان برج‌های دوقلو اتفاق می‌افتد،‌ جماعتی که حاضر نبودند پای شهیدان گمنام ما قیافه عزا بگیرند اما در عزای کشته‌شدگان برج‌های دوقلو شمع روشن کردند و لباس مشکی پوشیدند و در خیابان‌های خاص پرسه زدند. ما از آن جماعت انتظار نداریم 9 دی روز ملی‌شان باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: 9 دی روز ملی مردمی است که وقتی دید به مقدساتش اهانت می‌شود در روز عاشورا کاسه صبرش لبریز شد.
وی در پایان گفت: 9 دی ماندنی است. حال عده‌ای بخواهند یا نخواهند. مصاحبه بکنند و یا نکنند، طعنه بزنند و اظهار کنند که تا کی می‌خواهید این کینه‌ها را ادامه دهید؟ این افراد بدانند 9 دی در تاریخ ملت ماندگار شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها