امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135972
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پانزدهمین ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پانزدهمین جشنواره پژوهشی ابوریحان بیرونی گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امسال در رشد علمی رتبه اول را کسب کرده و بیشتر از هر دانشگاه دیگری رشد داشته است.

وی رتبه این دانشگاه در رده‌بندی تعداد مقالات ISI جهانی را 582 اعلام کرد و گفت: طی سال 2014، 10 هزار و 9 مقاله از سوی پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی تهیه شده است.

زرقی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رتبه اول را در زمینه تحقیقات دانشجویی در سطح کشور کسب کرده است گفت: مرکز علم‌سنجی ما به بررسی وضعیت علمی دانشگاه پرداخت و مشاهده شد که متأسفانه 50 درصد اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی 4 سال گذشته هیچ مقاله ISI نداشته است.

وی افزود: بنابراین درصدد توانمندسازی دانشجویان سال یک تا استادان برآمده‌ایم و به این منظور حق تشویق مقالات، تسهیلات کنگره‌های خارج از کشور، کمک به مراکز تحقیقاتی، حمایت مالی از نشریات، گرنت پژوهشگران جوان و حمایت مالی از دانشکده‌ها را افزایش دادیم.

وی از افزایش گرنت پژوهشگران زیر 35 سال به 8 میلیون تومان خبر داد و گفت: حق‌التألیف کتاب نیز تا 200 درصد افزایش یافته است.

به گفته معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کتابخانه جدید این دانشگاه 22 بهمن همزمان با افتتاح بزرگترین CLEIN ROOM کشور که با هزینه 5 میلیارد تومانی ساخته شده است افتتاح می‌شود.

وی همچنین از رونمایی از یک یا دو محصول فناورانه و دانش‌بنیان تا پایان سال خبر داد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با 14 شرکت دانش‌بنیان همکاری دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها