امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135973
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 102
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا قدیمی با بیان اینکه به علت سرمای هوا در فصل زمستان زنده گیری سگ های ولگرد افزایش یافته است، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا قدیمی با بیان اینکه به علت سرمای هوا در فصل زمستان زنده گیری سگ های ولگرد افزایش یافته است، گفت: به همین منظور روزانه 60 تا 90 قلاده سگ در روز توسط اکیپ های ویژه جمع آوری می شوند. این در حالی بود که در فصل تابستان روزانه 30 قلاده سگ ولگرد توسط شهرداری تهران جمع آوری می شد.

وی درخصوص اینکه در تهران به طور کلی 11 اکیپ زنده گیری سگ تشکیل شده است، اظهار داشت: این اکیپ ها بیشتر در مناطق حاشیه ای شهر تهران ایجاد شده اند. این در حالیست که شهرداری تهران از روش های نوین و روز دنیا برای کنترل استفاده می کند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با اشاره به اینکه با شروع فصل سرما سگ های ولگرد برای تهیه غذا به سمت شهر هجوم می آورند، گفت: منطقه22 به دلیل اینکه غربی ترین منطقه شهر تهران محسوب می شود، تعداد سگ ها در این منطقه بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند.

وی با تاکید بر اینکه اسلحه بیهوشی و روش های فعلی زنده گیری از سوی شهرداری تهران مورد استفاده قرار می گیرد، اذعان کرد: به همین منظور وضعیت مبادی ورودی سگ های ولگرد در شهر تهران از هر نظر مورد بررسی قرار می گیرد. شرکت ساماندهی مشاغل زنده گیری سگ ها را توسعه داده وکشتار سگ ها اصلا صورت نمی گیرد.

قدیمی درباره عقیم کردن سگ های ولگرد جمع آوری شده اضافه کرد: عقیم نمودن رایگان تعداد مشخصی از سگ ها به صورت روزانه توسط کلینیک های دامپزشکی تحت نظارت شهرداری در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران با بیان اینکه شهروندان از طریق سامانه های 137 و 1888 می توانند وجود سگ ها را در مناطق مختلف شهر به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل اطلاع دهند، تصریح کرد: از طریق این سامانه ها و همچنین با بازدیدها و گزارش های کارشناسان نواحی و بانک های اطلاعاتی می توانیم از وجود سگ های ولگرد در مناطق شهر تهران اطلاع پیدا کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها