امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135984
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدحسین هاشمی در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران در جمع خبرنگاران، اظهار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدحسین هاشمی در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در این جلسه بودجه سال 93 و 94 استانداری تهران موردبررسی قرار گرفت و سازمان اقتصاد و دارایی نیز در این خصوص اعلام کردند.

وی ادامه داد:‌در سال گذشته استان تهران 19 هزار میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده است که حدود 52 درصد از کل مالیات کشور را استان تهران تأمین کرده است.

هاشمی بیان داشت: در سال 93 نیز مقرر شد از 27 هزار میلیارد تومان در استان تهران مالیات پرداخت شود که این اقدام فشار زیادی به دستگاه‌های مالیاتی استان برای تأمین وارد آورده است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد:‌نمایندگان تلاش کرده‌اند که برای سال 94 افزایش درآمدهای مالیاتی را در دستور کار نداشته باشند، ولی متاسفانه در سال 94 باید 32 هزار میلیارد تومان این مالیات افزایش یابد.

وی افزود: در همین راستا از نمایندگان ناظر بر مجلس شورای اسلامی درخواست کردیم که دیگر این رقم افزایش نیابد و همین مالیات نیز محقق شود کار بزرگی در استان صورت گرفته است.

هاشمی به خودگردانی استان‌ها اشاره کرد و گفت: 8 استان از جمله اصفهان و آذربایجان اعلام آمادگی کردند که بر اساس بودجه‌های غیرنقدی نسبت به اداره امورات استان خود اقدام کنند و ما نیز در استان تهران این اعلام آمادگی را کرده‌ایم.

استاندار تهران بیان داشت: در این جسله مصوباتی نیز درباره آب و فاضلاب روستایی داشته‌ایم که بر اساس آن خطوط لوله‌کشی آب و فاضلاب روستاهایی که بعد از انقلاب هنوز ترمیم نشده است، نیاز به نوسازی و بهسازی دارد. در استان تهران 920 هزار ساکن روستایی داریم.

وی با اشاره به اینکه حدود 60 درصد از منابع آبی هدر می‌رود، گفت: در این راستا باید نسبت به نوسازی خطوط آب و فاضلاب اقدام کرد.

استاندار تهران درباره حادثه اسیدپاشی در تهران، اظهار داشت: این موضوع کذب است و بر اساس پیگیری‌هایی که از دستگاه‌های ذی‌ربط صورت گرفته، اسیدپاشی در تهران را تایید نکردند ولی در سایر موارد گذشته متهمین اسیدپاشی دستگیر و در اختیار قوه قضائیه قرار گرفتند.

هاشمی از جریمه خانوارهای پرمصرف در آب اشاره کرد و گفت: به شرکت آبفای استان تهران این اجازه داده شده است که با خانوارهای پرمصرف در آب برخورد کنند و الان نیز این طرح در حال انجام است.

استاندار تهران درباره تغییر فرماندار شهریار، اظهار داشت: فرماندار این شهرستان از طرف قوه قضائیه مأمور بوده است و با توجه به اتمام ماموریت این جابجایی صورت گرفته است.

وی درباره افزایش آلودگی هوا در استان تهران نیز اظهار داشت: هر زمانی که وزارت بهداشت اعلام کند، وضعیت هوا به هشدار رسیده است، کمیته کاهش آلودگی هوای استان تهران تشکیل می‌شود که تاکنون از وزارت بهداشت به استانداری تهران اعلامی صورت نگرفته است و هوا برای گروه‌های حساس ناسالم بوده است.

استاندار تهران اضافه کرد: قطعا زمانی که به شرایط هشدار برسیم، کمیته اضطراری کاهش آلودگی هوا تشکیل و نسبت به افزایش محدودیت‌های ترافیکی و ترددی اقدام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها